Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

KIZILAY’IN ÇAĞRISINA SAĞ-ÇEV’DEN DESTEK

​Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) üyeleri kan bağışında bulunmak için Kızılay kan bağışı çadırını ziyaret etti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-05-31 11:45:22 eklenmiş

 

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle kan bağışı sıkıntısı çeken Kızılay, kan stokunda ciddi azalmanın görüldüğü bir süreci yaşıyor.

Turgut Özel Bulvarındaki Kızılay çadırına gelen SAĞ-ÇEV üye ve gönüllüleri kan bağışında bulundu.

SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, “Üye ve gönüllülerimiz ile birlikte Kızılay genel başkanının kan stoklarının azalmasıyla ilgili yaptığı çağrıya binaen bizlerde kan bağışında bulunmaya geldik.” dedi

Kan bağışının faydalarına değinen Güneş, “Buradaki durumu göz önünde bulundurulması adına ve bizlerde sağlık çalışanı olarak destek vermek hasebiyle de buradayız. Hastanelerde oluşan kan ihtiyacı ve Kızılay’ın stoklarındaki kanın tamamen eksilmemesi adına biz burada üye ve gönüllülerimiz ile birlikte buradayız. İsteğimiz lütfen sizde gelin kan bağışında bulunun. Faydalarının çok olduğunu bildiğimiz Kan bağışı vücudumuz da olan toksin maddelerin dışarı atılmasına da vesile oluyor. Kan bağışı ayıraca yüzde doksan kalp krizinin önlenmesine ve baş ağrılarının da giderimesin vesile oluyor. Son olarak vatandaşlarıma buradan çağrıda bulunarak Kızılay’a gelip kan bağışında bulunsunlar ki kan vermek hayat kurtarmak ve cana can katmaktır.” ifadelerini kullandı. (ABDURRAHMAN ÖZMEN)

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Sulara Gömülen Köylerine Hüzünle Bakıyorlar

Ilısu Barajı ve HES projesi kapsamında tarihi Hasankeyf ilçesinin yanı sıra, asırlar boyunca yaşamın sürdüğü birçok köy ve tarihi yapı da baraj suları altında kaldı.

AFAD BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

İlimizde üst üste boğulma olaylarının olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirten AFAD Müdürü Fevzi Bakır, gazetemiz yoluyla vatandaşlara çağrıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi.

BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU

Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Dayılar köyünde elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım Fehim Ekinci'ye ait 15 dönüm buğday tarlasının yanmasına sebep oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumunun sona ermesinin ardından, kitapçığın bazı sayfalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan bir kişinin Batman’da gözaltına alındığı bildirildi.

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.