Önceki Sonraki
Köylüler İki Haftadır Susuz
KÖYLERİ GEZİYORUZ SPORU SEVDİRİYORUZ
AYASOFYA’DA İLK CUMA
BAMMED: “KURUMLAR HASSASİYET GÖSTERSİN”
BASIN HASASİYETLERE ÖNEM VERMELİ

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-06-28 13:03:46 eklenmiş

 

Coronavirus (Covid-19) salgını sebebiyle zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde birçok alanda olduğu gibi kurban çalışmalarında da aksaklıklar yaşansa da Müslümanlar kurban ibadetlerini ve bayramı yine de idrak edecek.

Yaklaşık 40 gün sonra idrak edilecek Kurban Bayramı münasebetiyle kurban organizasyonu çalışmalarına başlayan Umut Kervanı Beşiri İlçe Temsilcisi Salih Erdem , “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla çalışmalarımıza başladık.” Dedi.

Başlattıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Umut Kervanı Beşiri İlçe Temsilcisi Salih Erdem, bir taraftan kurban vekâletlerini yerine getirmeye çalışırken diğer taraftan yıl boyunca belki de sofralarında kırmızı et bulamayan muhtaç ve yetim ailelere kurban eti ulaştırarak sevinmelerine vesile olma çabasında olduklarını belirtti.

Erdem Yaptığı açıklamada, “Bu yıl yurt içinde kurban bağış hissesini bin TL olarak belirledik. Yurt dışında da özellikle Mazlum coğrafyalarda kıtlık ve savaşlarla yoksul ve fakir düşmüş ve aynı zamanda yetim kalmış kardeşlerimize yönelik ülkelerinde kurban vekâletlerini yerine getirerek bir nebzede olsa et ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yurt dışı kurban hazırlıklarımızı tamamlayarak keseceğimiz ülkeleri belirledik. Kurban çalışması yapacağımız ülkeler ve bu ülkelerdeki hisse bedelleri; Filistin Gazze'de 2 bin TL, Yemen bin TL, Afrika'nın birçok ülkesinde 550 TL ve Asya 'da farklı ülkelerde 650 TL olarak belirledik.” Dedi.

Hayırseverlerin kurban bağışlarını nasıl yapacakları hususunda da hatırlatmada bulunan Erdem şu açıklamayı yaptı: “Hayırseverlerimiz vakfımızın banka hesap numaralarına kurban bağışlarını yaptıkları gibi vakfımızın web sitesi www.umutkervani.org.tr adresine girerek online olarak kurban bağışı yapabilecekler. Bu imkânlara sahip olmayanlar Umut Kervanı Vakfımıza ve Umut Kervanı yardım derneklerine giderek makbuz karşılığında kurbanlarının vekâletini verebilecekler. Bizler Umut Kervanı olarak bu zor ve sıkıntılı süreçte tedbirlerimizi alarak hayırseverlerimizin kurbanlarını hijyenik ortamda kesecek ve elde edilen kurban bağış etlerini yetim ve muhtaç ailelere ulaştıracağız. Rabbimiz şimdiden kurbanlarını kesecek olan hayırseverlerimizin kurbanlarını kendi katında kabul eylesin.” ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Köylüler İki Haftadır Susuz

Beşiri ilçemize 10 km yakınlıkta bulunan Batman merkeze bağlı Recepler (Receba) köyü sakinleri, yaklaşık 15 gündür sularının akmadığını belirterek eylem yaptı.

CEZAEVİ TAMAMLANDI

Yaklaşık 1850 hükümlü kapasiteli yüksek güvenlikli Beşiri Cezaevi’nin binası ve lojmanları tamamlanırken, cezaevinin olduğu bölgede cadde ve sokakların büyük bölümü parke taşlarıyla döşendi.

KÖYLERİ GEZİYORUZ SPORU SEVDİRİYORUZ

Beşiri’ye bağlı Danalı Köyünde, “Köyleri Geziyoruz, Sporu Sevdiriyoruz” adı altında etkinlik düzenlendi.

PAMUKÇU, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AYASOFYA’DA İLK CUMA

86 yıl önce müzeye dönüştürülen, fethin sembolü Ayasofya Camisinin özgürlüğüne kavuşmasından sonra kılınan ilk Cuma namazına Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden on binlerce Müslüman katıldı. Ayasofya’da Cuma kılma coşkusuna Batman’dan da çok sayıda vatandaş katıldı.

BATMAN’DAKİ CAMİLERDE AYASOFYA HUTBESİ OKUNDU

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’daki camilerde de Cuma hutbesinin konusu, 86 yıl aradan sonra yeniden ibadete açılan olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi olarak belirlendi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.