Önceki Sonraki
TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
KAYMAKAMLAR AÇIĞA ALINDI
HÜDA PAR; “İSLAM’I HAZMEDEMİYORLAR”
 Özlem Ve Hasretle Çocuklarımızı Bekliyoruz

YETİMLERE UMUT OLDULAR

Derme çatma 2 göz odalı bir evde yaşam mücadelesi veren 4 nüfuslu Turan ailesine, Batman Umut Kervanı yardım elini uzattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-07-13 11:04:13 eklenmiş

 

Tek katlı derme çatma evde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim Turan ailesinin yaşadığı mağduriyeti gündeme gelmesinin ardından Batman Umut Kervanı ve hayırseverler harekete geçti.

Yaptığı hayırlı çalışmalarla fakir, muhtaç, yetim ve kimsesizlerin umudu haline gelen Batman Umut Kervanı, 19 Mayıs Mahallesi İbn-i Sina Caddesi'nde derme çatma evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim ve muhtaç aileye; koltuk, halı, ev eşyası, beyaz eşya ve gıda yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, “Bizler Batman Umut Kervanı olarak basına yansıyan 3 çocuklu yetim aileyi tespit komisyonumuz ile beraber ziyaret ettik. Bu ailemizin ihtiyaçlarının ne olduğunu kendilerine söyledik. Bizde Batman Umut Kervanı olarak ihtiyaçlarının bir kısmı olan kanepe, halı ve benzeri eşyalar ile gıda ve kırmızı eti kendilerine teslim ettik. Bazı hayırseverlerin de aileye buzdolabı, çamaşır makinası ve televizyon getirdiler. Bir kez daha hayırseverlere sesleniyoruz; bu ailemizin evi kiradır. 3 yetimi var. Eşi bir yıl önce vefat ettiği için çalışanı da yok. Şimdiden bu ailemize yardımda bulunan ve bulunacak olan hayırseverlerden Allah razı olsun.”  dedi.

Kendilerine yardım yapılan anne Semra Turan, “Allah Umut Kervanından razı olsun. Bana beyaz eşya, koltuk ve halı getirilmesinde yardımcı oldular. Benim evimde beyaz eşya yoktu. Hayırseverler bana beyaz eşya getirdiler. Bugünde Umut Kervanından bana koltuk ve halılar getirdiler. Allah bütün hayırseverlerden razı olsun.” diye konuştu. EKREM GÜLŞEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
UMUT KERVANI UMUT OLDU

Batman Umut Kervanı tarafından ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli yüzlerce aileye giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı.

PANDEMİ TCDD SEFERLERİNİ DE VURDU

Batman’dan Diyarbakır ve diğer illere ayda yaklaşık 10 binin üzerinde yolcu taşıyan TCDD Batman Gar Müdürlüğü geçen 27 Marttan beri sessizlik hâkim.

ÖĞRENCİLERE İNTERNET SAĞLANSIN

“Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” raporunu kamuoyuyla paylaşan Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi, Öğrencilere dijital araç ve internet bağlantısı sağlanmasını istedi.

Online Eğitim Fırsatçılığı

Online eğitim teknoloji ürünlerine rağbeti artırırken harekete geçen fırsatçılar fiyatlara zam üstüne zam yapıyorlar.

Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.

Milletvekili Özdemir; KABUL EDİLEMEZ!

Okul, cami ve sağlık ocağının hemen yanı başında faaliyet gösteren restorana büyük tepki gösteren Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, yapılan şeyin kabul edilemez olduğunu, bakanlık nezdinde girişimde bulunduğunu söyledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.