Önceki Sonraki
TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
KAYMAKAMLAR AÇIĞA ALINDI
HÜDA PAR; “İSLAM’I HAZMEDEMİYORLAR”
 Özlem Ve Hasretle Çocuklarımızı Bekliyoruz

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRÜLDÜ

Gazetemize açıklamalarda bulunan Beşiri kaymakamı Sinan AŞCI, Köylere yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirterek çok sayıda köye hizmet götürüldüğünü söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-07-13 11:06:02 eklenmiş

 

2020 yılı içerisinde Beşiri’ye bağlı onlarca köye yönelik yollara asfalt ve parke taşı çalışması, su ve kanalizasyon şebekesi hizmeti götürdüklerini belirten Kaymakam Sinan AŞCI, çalışmaları konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

11 KÖYDEKİ İÇME SUYU SORUNU HALLEDİLDİ

İlçedeki kurumların işbirliğiyle köylere hizmet götürdüklerini belirten Kaymakam AŞCI, “Beşiri Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince Birlik programı, KÖYDES Programı ve Özel İdare programları kapsamında 2020 yılında, İhale aşamasında olan, İhaleleri yapılan, biten ve bitme aşamasında olan birçok projemizi hayata geçirdik. Grup Köy yollarında 24 kilometre BSK asfalt,  4 köyümüzde 19 bin m2 Kilitli parke taşı,  2 köy ve mezrada kanalizasyon şebekesi,  5 köy ve mezrada içme suyu kuyusu sondajı, 11 köy ve mezrada içme suyu şebekesi çalışması yapıldı.” İfadelerini kullandı.

OKUL VE CAMİLERİN ONARIMI İÇİN MALZEME DESTEĞİ YAPILIYOR

Beşiri köylerinin sorun ve eksikliklerinin tespit edilip zamanında giderildiğini, bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Kaymakam AŞCI, “Muhtelif köylerdeki okulların bakım onarımları, muhtelif köylerdeki cami ve taziye evlerine malzeme desteği yapılmaktadır. Yine köylerimizdeki içme suyu şebekesi, kanalizasyon şebekesi ve kuyularda oluşacak arızalara gerekli malzeme desteği  KHG Birliğince karşılanmakta olup gerektiğinde arızalar şantiye araçları ile müdahale edilip arızalar giderilmektedir.” diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
UMUT KERVANI UMUT OLDU

Batman Umut Kervanı tarafından ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli yüzlerce aileye giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı.

PANDEMİ TCDD SEFERLERİNİ DE VURDU

Batman’dan Diyarbakır ve diğer illere ayda yaklaşık 10 binin üzerinde yolcu taşıyan TCDD Batman Gar Müdürlüğü geçen 27 Marttan beri sessizlik hâkim.

ÖĞRENCİLERE İNTERNET SAĞLANSIN

“Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” raporunu kamuoyuyla paylaşan Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi, Öğrencilere dijital araç ve internet bağlantısı sağlanmasını istedi.

Online Eğitim Fırsatçılığı

Online eğitim teknoloji ürünlerine rağbeti artırırken harekete geçen fırsatçılar fiyatlara zam üstüne zam yapıyorlar.

Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.

Milletvekili Özdemir; KABUL EDİLEMEZ!

Okul, cami ve sağlık ocağının hemen yanı başında faaliyet gösteren restorana büyük tepki gösteren Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, yapılan şeyin kabul edilemez olduğunu, bakanlık nezdinde girişimde bulunduğunu söyledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.