Önceki Sonraki
TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
KAYMAKAMLAR AÇIĞA ALINDI
HÜDA PAR; “İSLAM’I HAZMEDEMİYORLAR”
 Özlem Ve Hasretle Çocuklarımızı Bekliyoruz

KÖYLERİ GEZİYORUZ SPORU SEVDİRİYORUZ

Beşiri’ye bağlı Danalı Köyünde, “Köyleri Geziyoruz, Sporu Sevdiriyoruz” adı altında etkinlik düzenlendi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-07-26 13:47:48 eklenmiş

 

Sportif aktivitelerden yararlanmak amacıyla Belediye Spor İşleri Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün müşterek çalışması doğrultusunda köyde yaşayan çocuklarla bir araya gelindi. 

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Köyleri Geziyoruz Sporu Sevdiriyoruz Projesi" ile kırsalda yaşayan çocuklarla voleybol, futbol, badminton oynanıyor.

İlk etkinlik için Beşiri ilçesine bağlı Danalı Köyüne gidildi. Çocukların sportif aktivitelerden faydalanması amacıyla Vali Hulusi Şahin’in talimatıyla hayata geçirilen ‘Köyleri Geziyoruz, Sporu Sevdiriyoruz’ adı altındaki etkinlikten çocuklar kadar köy sakinleri de memnun kaldı. 

Etkinliklerde çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.

Farklı branşlarda görev alan eğitmenlerin gösterdikleri hareketleri uygulayan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Köy sakinleri bu tür etkinliklerin devam etmesi dileğinde bulunarak emeği geçen başta Vali Hulusi Şahin olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür etti.

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürü Burak Eren de, şehir merkezine gelemeyen ve köyde yaşayan çocuklarla bir araya geldiklerini söyledi.

Sportif etkinliklerin belirli aralıklarla Beşiri, KozlukHasankeyfGercüş ve Sason ilçelerine bağlı köylerde devam edeceğini aktaran Eren, "Bugün Beşiri ilçemize bağlı Danalı köyünde ilk etkinliğimizi yaptık. Çocuklarımızla bir araya geldik. Yarışma ve ödüllerimizle çocuklarımızla mutlu ve güzel bir gün geçirdik." dedi. M. TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
UMUT KERVANI UMUT OLDU

Batman Umut Kervanı tarafından ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli yüzlerce aileye giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı.

PANDEMİ TCDD SEFERLERİNİ DE VURDU

Batman’dan Diyarbakır ve diğer illere ayda yaklaşık 10 binin üzerinde yolcu taşıyan TCDD Batman Gar Müdürlüğü geçen 27 Marttan beri sessizlik hâkim.

ÖĞRENCİLERE İNTERNET SAĞLANSIN

“Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” raporunu kamuoyuyla paylaşan Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi, Öğrencilere dijital araç ve internet bağlantısı sağlanmasını istedi.

Online Eğitim Fırsatçılığı

Online eğitim teknoloji ürünlerine rağbeti artırırken harekete geçen fırsatçılar fiyatlara zam üstüne zam yapıyorlar.

Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.

Milletvekili Özdemir; KABUL EDİLEMEZ!

Okul, cami ve sağlık ocağının hemen yanı başında faaliyet gösteren restorana büyük tepki gösteren Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, yapılan şeyin kabul edilemez olduğunu, bakanlık nezdinde girişimde bulunduğunu söyledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.