Önceki Sonraki
YAZ SEBZELERİNDE SONA DOĞRU
ŞAHİN: STK’LAR HALKIN ISLAHI İÇİN ÇALIŞMALIDIR
Suyun Altında Temizlik
SALGINLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ
Öğrenciler Ücretsiz Tıraş Edildi

HÜDA PAR; “İSLAM’I HAZMEDEMİYORLAR”

Batı’daki İslam karşıtlığı ve Charlie Hebdo provakasyonunu değerlendiren HÜDA PAR Beşiri İlçe teşkilatı, İslam karşıtlığının, İslam’ın yükselmesine karşı bir tepki olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-09-13 13:37:08 eklenmiş

 

Charlie Hebdo Dergisinin alçakça eylemi kınadıklarını açıklayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Teşkilatı, "Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, 2015 yılında yayınladığı ve Hazreti Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri yeniden yayınladı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ifade özgürlüğü olarak nitelendirdiği karar, Müslümanları dini hassasiyetleri üzerinden provoke etmeyi hedeflemektedir. Charlie Hebdo dergisinin Müslümanların kutsiyetine hakaret içeren alçakça eylemini kınıyoruz.  Dini değerleri aşağılamanın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi kabul edilemez. Son dönemlerde özellikle Avrupa ülkelerinde İslam’a ve değerlerine yönelik hakaret ve saldırganlık içeren eylemler tırmanışa geçmiştir. Bu eylemler, artık bir değer üretemeyen Batı’nın İslam karşısında iflas ve acziyetinin de bir göstergesidir." dedi.

"İSLAM KARŞITLIĞI, İSLAM’IN YÜKSELMESİNE KARŞI BİR TEPKİDİR"

Batı’da İslam karşıtlığının tehlikeli bir boyuta geldiğine dikkat çeken HÜDA PAR ilçe teşkilatı, "İsveç ve Norveç’te Kur’an-ı Kerim’in yırtılmasının ardından Charlie Hebdo’nun provokatif kararı ile yükselen ve normalleştirilen İslam karşıtlığı çok tehlikeli bir boyuta ulaşmıştır. İslam karşıtlığı ve İslami değerlere hakaretin özgürlükler kapsamında değerlendirildiği Batı medeniyetinde Müslümanların inanç ve ibadet özgürlüğü olabildiğince kısıtlanmakta, hukuki güvenceden yoksun olarak fiziksel ve psikolojik baskıyla karşı karşıya bırakılmaktadır. İslam karşıtlığı, İslam’ın yükselmesine karşı bir tepkidir. Müslümanlar uluslararası sahada kendi hak ve özgürlüklerine sahip çıkabilmelidirler. Bu doğrultuda Müslüman kamuoyu ve İslam ülkelerinin yöneticileri aktif bir rol üstlenmelidir. Hazreti Muhammed’e karşı hakareti ifade özgürlüğü kapsamında değerlendiren Fransa’ya karşı diplomatik ve ticari yaptırımlar devreye girmeli, batı ülkelerinde yaşayan Müslümanların inanç ve ibadet özgürlüğü garanti altına alınmalıdır." ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZAM FIRINCILARIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda un fiyatında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini belirten fırıncı esnafı, un fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

Grip Aşısına Talep Arttı

Grip aşısını genelde kronik hastaların kullandığını dile getiren eczacılar, salgın nedeni ile bu sene hasta olmayan vatandaşların da aşıyı kullanmak istemelerinden dolayı talep patlaması yaşandığını belirtti.

Uyuşturucuyla Mücadelede Seferberlik Başlatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: "Uyuşturucu konusunda bir seferberlik başlatılmalı” dedi.

TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENMEKTEDİR

Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermekte.

Ödüllü ‘Siyer Yarışması’ Online Olarak Yapılacak

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle online olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL

Yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.