Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

TOÇ BİR -SEN ‘DEN TEPKİ

İmam Hatip Camiasına küstahça dil uzatan gazeteci paçavrası Erol Mütercimler’e sert tepki gösteren Batman Toç Bir – Sen Şube Başkanı. M. Sıddık ASLANLI, Milletin değerlerine saldıranların suç işlediklerini belirterek, “Elhamdülillah… İmam Hatipliyim… Gururluyum…”sloganını kullandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-09-13 14:22:54 eklenmiş

 

Bir televizyon kanalında milyonlarca İmam Hatipliyi töhmet altında bırakan çirkin açıklamalarıyla büyük tepki toplayan gazeteci paçavrası Mütercimler’e Batman Toç Bir – Sen ve Batman Memur-Sen de tepki gösterdi.

Toç Bir - Sen Şube Başkanı. M. Sıddık ASLANLI yaptığı açıklamada, “ Erol Mütercimler’in imam hatiplilerin tamamını kapsayan bir ifadeyle, “imam hatiplilerden tecavüzcü, tacizci çıkar” gibi tahkir edici bir ifade asla kabul edilemez. Erol Mütercimler ortaya koymuş olduğu yaklaşım çok çirkin, sanki imam hatipler tecavüzcü yetiştiriyor, sanki imam hatipliler hırsız yetiştiriyor gibi bir yaklaşım tarzı var. Şu anda ülkeyi yöneten başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın TBMM Başkanımız ve birçok bakan olmak imam hatipli. Yönetici ve Bürokratlarımızdan hatırı sayılır sayıda imam hatipli var. Tamamını bu süreçte töhmet altında bulunduran bir yaklaşım tarzıyla böyle bir açıklama yapıyor olması çok çirkin ve kabul edilemez.” Dedi.

Aslanlı açıklamasının devamında, ““İmam hatipliler Türkiye’ye değer yetiştiren, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan çok değerli isimleri üreten okullarımız. Bu imam hatipler devletin okulları. Devletin müfredatını belirlediği okullar, devletin disipline ettiği, teftiş ettiği okullar. Bunlar çok önemli. Sanki imam hatipler bu ülkede yer altında örgütlenmiş yapılar gibi bir yaklaşım tarzı ortaya konulması çok çirkin.” İfadelerini kullandı.

Bu tür gazetecilerin basından men edilmesi gerektiğini belirten Aslanlı, “Ayrıca, şu anda İmam Hatip Okullarında eğitime devan eden 1 milyonun üzerinde öğrenci var, o yavrularımızı da bu manada çok çirkin bir şekilde etkiliyor. O yavrularımızın psikolojisini de ciddi şekilde etkiliyor. Bu adamın televizyonlara çıkıp da alçakça imam hatiplileri tahkir eden yaklaşımlarını şiddetle kınıyoruz. Basın özgürlüğü diyerek her fırsatta Milletin değerlerine saldırmayı alışkanlık haline getiren zihni hastalıklı kişilerin yazılı veya görsel basından men edilmesi gerektiğine inanıyorum.” Dedi.  ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.