Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

İşsizlikle Beraber Hayat Pahalılığı Artıyor

Pandemi süreciyle birlikte artan işsizlik oranları ile ilgili konuşan vatandaşlar, işsizlikle birlikte hayat pahalılığının giderek arttığından dert yakınarak artan vergi oranları, faturaların yüksek gelmesi gibi birçok konudan şikâyetçi oldular.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-09-21 13:03:10 eklenmiş

 

Dünyada 2020 yılının başında ortaya çıkan ve mart ayından bu yana da Türkiye’de ciddi oranda kendisini hissettirerek hayatı olumsuz manada etkileyen Covid-19 pandemisi, sağlık alanında yaşattığı tahribatla birlikte piyasalarda dengesizliğe etki ederek işsizlik rakamlarının yükselmesine, hayat pahalılığının da artmasına sebep oldu.

Pandemi sürecinde birçok kişi işsiz kalırken, firmaların yeni eleman almaması sebebiyle de özellikle genç nüfus başta olmak üzere iş arayan çok sayıda vatandaş “işsizlik ordusu” denilen gruba yeni üyelerin katılmasına sebep oldu.

Yaşanan salgın hastalık sonrasında ülkede meydana gelen olumsuz tablo hakkında konuşan vatandaşlar, ekonominin gidişatı, işsizlik, faturalardaki ciddi fiyat artışları ve hayat pahalılığı gibi birçok konudan şikâyet ederek yetkililerin yaşananlara bir çözüm bulmalarını istediler.

"HÜKÜMET YETKİLİLERİNDEN TEK İSTEĞİMİZ BİR ÇÖZÜM BULMALARIDIR"

Tekstil işiyle uğraşan ve piyasada büyük bir sıkıntı olduğunu söyleyen Ferhan Çelik, "Tekstilde büyük bir sıkıntı var, durgunluk var. Nakit sıkıntısı çekiyoruz. Giderlerimiz yükseldi. Bir daireye elektrik 100 lira gelirken şimdi 250-300 lira geliyor. Dükkânıma 350-400 lira elektrik faturası gelirken şu anda bin liranın üzerinde rakamlar geliyor. Ülke genelinde böyle bir durum olduğunu düşünüyorum. Hükümet yetkililerinden tek isteğimiz buna bir çözüm bulmalarıdır." dedi.

"ÜLKEMİZDE İŞSİZLİK ORDUSU ÇOĞALDI "

Türkiye'de oluşan genç işsizlik ordusunda yer aldığını söyleyen Birol Çalışkan da, “6 aydır çalışmıyorum. En son markette çalıştım. Raporlu olduğum halde işten çıkardılar. İşten çıkarıldığımdan haberim bile yoktu. Dava açmak istedim ama 3-4 bin lira avukat ücreti vs. gibi giderler olunca dava bile açamadım. Yoksul halk olarak hakkımızı bile arayamıyoruz. Mahkemeye gidip 3-4 sene uğraşman gerekiyor. Ülkemizde işsizlik ordusu çoğaldı. Kuzenim 2 üniversite bitirdi. Sınavlarda iyi derece yapıyor, mülakatlarda geçiyor ama soruşturmada eliyorlar. Başka türlü almıyorlar.” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.