Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-09-21 13:28:01 eklenmiş

 

Anaokuluna gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN'ı, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA ve Okul Müdürü Esra ÖZDEMİR karşıladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, Okulu ziyarete gelen veliler ve öğrencilerle okul bahçesinde bir süre sohbet etti. Ardından okulu gezerek yüz yüze eğitim öncesi yapılan hazırlıkları yerinde görüp okul idarecilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okullarımızın yüz yüze eğitime hazır olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, velileri okullarda alınan tedbirleri görmek için okullara davet etti. 

"21 EYLÜL'DE YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ."

KURTARAN: "Bakanlığımızın 21 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıflarla yüz yüze eğitimi başlatma kararıyla birlikte bizlerde 21 Eylül itibariyle 1. sınıf ve okul öncesi öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlayacağız. İlimizdeki 326 ilkokulumuzda ve 239 anaokulumuzda öğrenim gören 14 bin anasınıfı ve 14 bin 500 ilkokul öğrencimiz seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacaklar. Bununla ilgili okullarımızdaki tüm çalışmalar hemen hemen tamamlandı. Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu" yayınlandı. Bu kılavuz doğrultusunda okullarımızdaki bütün hazırlıkları tamamlıyoruz.” Dedi.

"VELİLERİMİZİ OKULLARIMIZA DAVET EDİYORUM"

Kurtaran sözlerinin devamında, “Velilerimizi okullarda yapılan hazırlıkları görmek için okullarımıza davet ediyoruz. Velilerimizin bizzat okullarımıza gelip okullarımızı görmelerini istiyoruz. Şu sıra velilerimiz çocuklarımızın ders kitaplarını okullarımızdan alıyorlar. Bu süreçte okullarımızda temizlik ve hijyen konusunda aldığımız tedbirleri yerinde müşahede ediyorlar. Velilerimizin endişe duymaması için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar.” Söyledi.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.