Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

PANDEMİ TCDD SEFERLERİNİ DE VURDU

Batman’dan Diyarbakır ve diğer illere ayda yaklaşık 10 binin üzerinde yolcu taşıyan TCDD Batman Gar Müdürlüğü geçen 27 Marttan beri sessizlik hâkim.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-09-21 13:52:56 eklenmiş

 

Korona Virüs salgını birçok konuda olduğu gibi ulaşımda da büyük sıkıntılara neden oldu. Pandemi’den etkilenen kurumlardan biri de Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da Mart ayının sonlarından bu yana özel yük taşımacılığının dışında TCDD Batman Şubesinde ulaşım durmuş durumda. Ayda 10-12 bin civarında yolcunun faydalandığı TCDD Batman Şubesinde yolcu taşımacılığı mart ayından bu yana yapılmıyor.

Bu durumun ulaşıma olumsuz yönde yansıdığını belirten TCDD Batman Gar Müdürlüğü yetkilileri sürecin ne kadar devam edeceğini bilemediklerini ifade ettiler. Yetkililer konuyla ilgili gazetemize önemli açıklamada bulunarak şu bilgileri verdiler: “Pandemi sürecinden önce günde iki sefer yapılıyordu. Ayrıca her gün ekspres seferi de vardı. Bu seferlerde binlerce yolcu taşınıyordu. Normal tren ücretlerimiz Bismil’e 5.50 lira, Diyarbakır’a 7 lira idi. Bu ücretlerin % 15 indirimi de vardı. Ekspres ücreti de Diyarbakır’a indirimli 11.50 lira idi. Ayda ortalama yolcu taşıma kapasitemiz 10-12 bin arası idi. Yük taşımacılığımız da vardı. Pandemi nedeniyle seferlerimizi durdurmak zorunda kaldık.”

Tren seferlerinin Batman ulaşımına ciddi bir katkı sağladığını, özellikle gelir düzeyi düşük vatandaşlar için ucuz bir taşıma aracı olduğunu belirten yetkililer seferlerin tekrar başlaması gerektiğini söylediler. Birçok konuda normalleşme sürecinin başladığını vurgulayan yetkililer, aynı normalleşmenin tren seferleri içinde gerekli olduğunu belirttiler.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.