Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

BİR YAŞINDAKİ HASTAYA KALP AMELİYATI

Dünya Hastanesi Kalp Cerrahı Op. Dr. Afşin YAVERİ bu kez de minik bir bebeğe umut oldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:49:11 eklenmiş

 

Bir yaşında yedi kilo ağırlığında olan Yaren Kesen isimli bebekte doğumu takiben tırnak yataklarında ve dudaklarında morarma ve gelişim geriliği mevcuttu. Özel Batman Dünya Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Afşin YAVERİ hastayla ilgili olarak şunları anlattı.  “Hastaya fizik muayene ve tetkikler sonucunda doğumsal kalp hastalığı tespit edilmiştir. Fallot Tetralojisi olarak tanımlanan ve kalpte dört önemli sorunun bir arada olmasından oluşan bir hastalıktır. Bu sorunlar; akciğere giden kalp damarlarının dar olması, kalbin çıkışındaki kas dokusunun çıkımı daraltması, kalpte delik olması ve kalpten çıkan aort damarının çıkması gereken yerden daha sağdan ve önden çıkmasıdır. Morarma seyreden doğumsal kalp hastalıklı bebeklerde yapılan erken girişimin oksijen seviyesi düşüklüğüne bağlı olarak ortaya çıkabilecek pek çok sorundan kaçınmamızı sağlar. Hastamız gerekli tetkik ve hazırlıklar yapıldıktan sonra ameliyata alındı. Kalbin çıkışını daraltan kaslar kesilerek çıkım genişletildi, kalpteki delik suni yama ile kapatıldı. Aort damarı doğru yerden çıkacak şekilde akım yönleri düzenlendi ve kalp zarından yararlanılarak akciğer damarı genişletilerek tek seansta tam düzeltme ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası kan oksijen değeri normal seviyelere ulaştı. Tırnak yatakları ve dudaklardaki morarma tamamen yok oldu. Artık yaşıtları gibi büyüyecek olan Yaren bebeğe Dünya Hastanesi yönetimi ve Kalp Cerrahisi ekibi olarak sağlıklı bir hayat temenni ediyoruz” dedi.

Minik bebeğin ailesi; “Doktorumuza ve Özel Batman Dünya Hastanesi yönetim ve çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az kendilerine minnettarız kızımızın sağlığına kavuşmasına vesile oldular hakları ve emekleri ödenmez çok mutluyuz” diyerek sevinçlerini ifade ettiler. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.