Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

CAMİLER ÇOK DAHA AKTİF OLMALI

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan’ı ziyaret eden Kur’an Nesli Platformu, camilerin çok daha aktif hale getirilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:49:57 eklenmiş

 

Kur’an Nesli Platformu Batman İl Koordinatörlüğünden oluşan bir heyet, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda, son günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında din görevlilerinin halkın nazarında değersizleştirilmesine yönelik iftira veya maksatlı çalışmaların yıllardır devam ettiği, temel amacın alimler, hocalar gibi dini şahsiyetlerin küçük düşürülerek milletin din ile bağını koparmak olduğu belirtildi.

TARİKAT VE DERNEKELR KASITLI HEDEF ALINIYOR

İl Müftüsü Turgut Erhan, bu çalışmaların son zamanlarda yaygınlaştığını ifade ederek bir hocanın hatasıyla tüm hocaların, bir tarikat büyüğünün hatasıyla tüm tarikatların veya tüm İslami vakıf ve derneklerin hedef alındığını söyledi.

CAMİLER ÇOK YÖNLÜ MERKEZLER HALİNE GETİRİLMELİ

Kur’an Nesli Platformu yetkilileri ise yaşanan pandemi nedeniyle camilerin iyice cemaatsiz kaldığını, kademeli olarak normalleşmeye geçilirken camilerin çok daha aktif ve çok yönlü istifade edilen merkezler haline getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

İSLAM MEDENİYETİ CAMİ MERKEZLİ

İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu ifade eden Müftü Erhan da şunları söyledi: “Medine medeniyeti Mescidi Nebevi etrafında şekillendi. İslam medeniyetinde cami sadece ibadet edilen bir yer değil kimi zaman bir devlet konuk evi olarak elçilerin karşılandığı bir yer, kimi zaman bir yatılı okul kimi zaman sosyal faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir merkezdir. Ama maalesef günümüzde camiler bu şekilde çok yönlü olarak kullanılmamaktadır. Gönül ister ki camiler inşa edilirken bütün bunlar düşünülerek inşa edilsin. Ancak ilimizde camiler inşa edilirken alt katları için tek düşünülen şey taziye evleridir. Bu sebeple Esentepe’de yapılacak cami çalışmasında bu yöne dikkat çekerek camiyle birlikte bir gençlik merkezinin de yapılması konusunu kararlaştırdık.”

Kur’an Nesli Platformu heyeti İl Müftüsü Erhan'a hediye takdim ederken ziyaret karşılıklı hayır temennileriyle son buldu.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.