Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

CAMİLER ÇOK DAHA AKTİF OLMALI

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan’ı ziyaret eden Kur’an Nesli Platformu, camilerin çok daha aktif hale getirilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:49:57 eklenmiş

 

Kur’an Nesli Platformu Batman İl Koordinatörlüğünden oluşan bir heyet, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda, son günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında din görevlilerinin halkın nazarında değersizleştirilmesine yönelik iftira veya maksatlı çalışmaların yıllardır devam ettiği, temel amacın alimler, hocalar gibi dini şahsiyetlerin küçük düşürülerek milletin din ile bağını koparmak olduğu belirtildi.

TARİKAT VE DERNEKELR KASITLI HEDEF ALINIYOR

İl Müftüsü Turgut Erhan, bu çalışmaların son zamanlarda yaygınlaştığını ifade ederek bir hocanın hatasıyla tüm hocaların, bir tarikat büyüğünün hatasıyla tüm tarikatların veya tüm İslami vakıf ve derneklerin hedef alındığını söyledi.

CAMİLER ÇOK YÖNLÜ MERKEZLER HALİNE GETİRİLMELİ

Kur’an Nesli Platformu yetkilileri ise yaşanan pandemi nedeniyle camilerin iyice cemaatsiz kaldığını, kademeli olarak normalleşmeye geçilirken camilerin çok daha aktif ve çok yönlü istifade edilen merkezler haline getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

İSLAM MEDENİYETİ CAMİ MERKEZLİ

İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu ifade eden Müftü Erhan da şunları söyledi: “Medine medeniyeti Mescidi Nebevi etrafında şekillendi. İslam medeniyetinde cami sadece ibadet edilen bir yer değil kimi zaman bir devlet konuk evi olarak elçilerin karşılandığı bir yer, kimi zaman bir yatılı okul kimi zaman sosyal faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir merkezdir. Ama maalesef günümüzde camiler bu şekilde çok yönlü olarak kullanılmamaktadır. Gönül ister ki camiler inşa edilirken bütün bunlar düşünülerek inşa edilsin. Ancak ilimizde camiler inşa edilirken alt katları için tek düşünülen şey taziye evleridir. Bu sebeple Esentepe’de yapılacak cami çalışmasında bu yöne dikkat çekerek camiyle birlikte bir gençlik merkezinin de yapılması konusunu kararlaştırdık.”

Kur’an Nesli Platformu heyeti İl Müftüsü Erhan'a hediye takdim ederken ziyaret karşılıklı hayır temennileriyle son buldu.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.