Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

“HEDEF MÜSLÜMANLARI YOK ETMEKTİ”

6-8 Ekim’e giden süreç ve sonrasını değerlendiren HÜDA PAR Genel Başkan Vekili, Batmanlı siyasetçi Yapıcıoğlu, Kobani bahanesiyle başlayan olayların asıl hedefinin bölgedeki Müslümanları yok etmek olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:53:56 eklenmiş

 

 

HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Zekeriya Yapıcıoğlu, 6-8 Ekim olaylarının adım adım nasıl başladığı, yaşanan olaylarla asıl hedeflenenin ne olduğu, süreç sonrasında neler yaşandığı ve HÜDA PAR'a yönelik gerçekleşen saldırılar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

6-8 Ekim olaylarının, bazılarının iddia ettiği gibi 15 Eylül 2014'te DAİŞ'in Kobani'yi ele geçirmek üzere olduğu bir zaman diliminde orada yaşananlara bir tepki olarak gelişen bir olay olmadığını belirterek konuşmasına başlayan Yapıcıoğlu, olayların uzun bir süreç sonucunda ortaya çıkan bir sonuç olduğunu söyledi.

“PKK ORTAYA ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ AYNI STRATEJİYİ UYGULUYOR”

Yapıcıoğlu, "6-8 Ekim'i anlayabilmek için olayların talimatını verenlerin zihin yapılarına bakmak lazım. 40 yıl önce namlularının ucunu sol şakağında hisseden birisi olarak söylüyorum. PKK ortaya çıktığı günden itibaren sürekli takip ettiği bir strateji vardı. Güç yetirebildiği bölgelerde ya tüm insanlar ona tabi olacaklar ya o bölgeyi terk edecekler ya da bir şekilde boyun eğmeyenleri bertaraf edecekler. 40 yıldır aynı yöntemi uyguluyorlar. 1990'lı yıllarda Hizbullah ile çatışması, 1992-1994 yılarında Irak Kürdistan'ında peşmerge ile çatışması, 2015 yılından sonra Suriye'de Kürd nüfusun yoğun olduğu bölgelerdeki diğer Kürd partilerini oradan kovması, bazılarını kendisiyle birlikte hareket etmeye zorlaması hep aynı şeydir." dedi.

HÜDA PAR'ın kuruluşundan 3 ay sonra (2013 yılının Mart ayında) kendilerine yönelik saldırıların başladığını hatırlatan Yapıcıoğlu, 6-8 Ekim olaylarına kadar HÜDA PAR'a yönelik 300'den fazla saldırı olduğunu ve sadece ufak bir taşlı saldırının faili olan genç bir çocuğun yakalandığını ifade etti.

6-8 Ekim olaylarında sadece HÜDA PAR'ın değil diğer İslami çevrelerin, İslami kişiliklerin de hedef alınarak katledildiğini belirten Yapıcıoğlu, Kobani bahane edilerek tüm Müslümanları DAİŞ olarak gördüklerini, yaşananları Kürdler ile İslam arasında bir savaş olarak lanse ettiklerini söyledi.

Marksizm ideolojisinde tüm dinlerin afyon olarak görüldüğünü ve dinin insanları uyuşturduğu gerekçesiyle dinlerden kurtulmak gerektiğinin ifade edildiğini belirten Yapıcıoğlu, bu tip yapıların yavaş yavaş kitleleri dinlerden İslam'dan uzaklaştırmak için çalıştıklarını ifade etti.

"6-8 EKİM OLAYLARINI HEDEFİ BÖLGEDEN İSLAM'I SİLMEKTİ"

Yapıcıoğlu, "İŞİD zihniyetinden olan veya olmayan, İŞİD'in düşman olduğu Müslümanlara bile 'devrimci' bir yaklaşımla cephe alıyorlar. Ele geçirdikleri her fırsatta dini toplumun hayatından silmek istiyorlar. Tabi bunu tedricen yavaş yavaş yapmak istiyorlar. 6-8 Ekim öyle bir kalkışmaydı ki, 'dediler ki biz kitleleri uzun süredir bazı yayın organları ve sosyal medya üzerinde dolduruşa getiriyoruz. HÜDA PAR zaten İŞİD ile eşdeğerdir. Diğer İslami kesimler İŞİD'in yol arkadaşıdır. AK Parti bile İŞİD'in destekçisidir. Öyleyse nerede bir İŞİD destekçisi varsa oradaki Kürdler bunlara karşı direnecektir' mesajı verildi. 'Bundan sonra her yer Kobani' dediler ve kitleleri doldurdular. Diyarbakır'da bir yöneticileri 'Sadece Diyarbakır'da 400 İŞİD Derneği var' diyerek kitleleri bir kıvama getirdiler. Önce Kandildeki baronlarından birisi 5 Ekim'de işaret fişeğini attı. 6 Ekim'de Abdullah Öcalan'ın kardeşi, İmralı'dan dönerken Öcalan'ın ağzından 'çözüm süreci yoktur, barış yoktur. Bundan sonra nerede bir Kürd varsa orada direnecektir' dedi. Ardından bu illegal yapıların yaptığı çağrıları HDP bir anlamda hoparlör görevi görerek tekrarladı ve kitleler sokağa döküldü." şeklinde konuştu.

"AZİZ ŞEHİDLERİN KANLARI HESAPLARI BOZDU"

6-8 Ekim öncesinde de bazı olayların yaşandığını ancak yapılan çağrılarla birlikte 6-8 Ekim sürecinde olayların bilinen boyuta geldiğini hatırlatan Yapıcıoğlu, son olarak şu ifadelere yer verdi: "Tüm bunlardan özetle çıkarılacak sonuç şudur: Yaşanan olaylar kendiliğinden gelişen yani infiale kapılan kitlelerin anlık verdikleri bir karar ile gerçekleşen olaylar değildi, yıllardan beri ilmek ilmek dokunan, adım adım gerçekleştirilmek istenen planlı bir kalkışmaydı. Bu kalkışmayla İslam'ı bölgeden tamamen silmek istiyorlardı. İşin diğer bir boyutu da burayı Suriye gibi yapmak istemeleriydi. Şehirler o kadar karışacaktı ki, güvenlik güçleri belki hava kuvvetlerini de kullanarak yukarıdan ancak müdahale edebilecek imkâna sahip olacaklardı. Çünkü karada tüm şehirlerin yollarını kapatmışlardı. O zaman da belki uluslararası bir müdahale gerçekleşecekti. Böyle bir hesap yaptılar ama aziz şehidlerin kanları onları çarptı ve hesapları tutmadı. İnşallah bundan sonra da hiç tutmayacak." (EKREM GÜLŞEN)

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.