Önceki Sonraki
ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET
Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek
İKİKÖPRÜ’DE HİZMET SEFERBERLİĞİ
HÜDA PAR YÖNETİMİNDEN KAN BAĞIŞI
HAZAR ANKARA YOLCUSU

Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-12 07:30:17 eklenmiş

 

 

 

Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının başlamasından memnuniyet duyduklarını açıkladı

Eğitim Bir-Sen Beşiri Başkanı İshak Aksoy’dan yüz yüze eğitimin başlaması kararına destek geldi. Uzaktan eğitimin çocukların yaşamlarında oluşturacağı boşluklara dikkat çeken Aksoy, “Konuyu toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almalıyız ”dedi.

Eğitim Bir-Sen Beşiri başkanı İshak Aksoy yüz yüze eğitimin başlamasını olumlu karşıladıklarını belirterek uzaktan eğitimin handikaplarına dikkat çekti. Aksoy, “Çocuklarımızda oluşacak öğrenim güçlükleri hayatlarında onulmaz boşluklar oluşturacaktır. Bu konuyu mutlaka toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almamız gerekiyor. Okulların açılması noktasında talepkar davranmalıyız. Ama önlemler konusunda da boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” dedi.

“VAKALARI SIFIRLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Eğitimcilerin eğitim ortamlarını hazır hâle getirmek için Millî Eğitim Bakanlığı’nın verdiği destek oranından çok daha fazlasını yapıp ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını kaydeden Aksoy, “Bulunduğumuz apartmanın alt katında Kovid-19 var, üst katında var, sağımızda, solumuzda Kovid-19 var, iş yerimizde var… Dolayısıyla okullarda da tekil anlamda Kovid’in olmaması, böyle bir ortamda, çok mümkün değil. Bunu azaltmak konusunda mutlaka bir gayret gösterilmeli ama bunu sıfırlayamayacağımız da bilinmelidir. Bunları dikkate alarak mutlaka okulların açılmasını öncelememiz lazım” ifadelerini kullandı.

“DİJİTAL ORTAMDA DEVAM EDEMEYİZ”

Aksoy okulların toplum sağlığı, ailelerin eğitimi ve kuralların oturması açısından düzenleyici kurumlar olduğuna dikkat çekerek, “Sendikamızın hazırlamış olduğu; “Salgınla ilgili dünyadaki çalışmaların ve eğitim noktasındaki uygulamaların yer aldığı “Kovid-19 Salgınının Gölgesinde Eğitim: Riskler ve Öneriler” başlıklı raporu bakanlığa ilettik. Daha sonra, Türkiye genelinde toplam 9 bin 64 öğretmen ve 20 bin 52 velinin katılımıyla yaptığımız ‘ Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” araştırmasını da kamuoyuyla paylaştık. Altyapı itibarıyla eğitim-öğretimi tamamen dijital ortamda yapma imkânımız olmadığını çok net olarak görüyor olmamız lazım. Okulların açılması konusunda mutlaka talepkâr davranmalıyız ama önlemler konusunda da son derece dikkatli ve bu konuda herhangi bir boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÜRMOB'dan Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarına ilişkin duyuru

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Burdur'da kamu konutu satışı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Akaryakıt istasyonu kiralama ihalesi

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafii Özperk, Ankara’ya tayini çıkan Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Hazar’a plaket vererek çalışma hayatında başarılar diledi.

Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek

İŞKUR Batman İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında olduğu Batman il ve ilçelerinde 224 kişiyi çeşitli kurumlara istihdam edecek.

Yoğun Bakımdaki Hastaların Yüzde 95’i Aşısız

Yoğun bakım servisinde yatan hastaların yüzde 95’inin aşısız olduğunu belirten Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırarak hayatlarını riske atmamalarını istedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.