Önceki Sonraki
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:
KAYMAKAM ŞENER’DEN OKUL İNŞAATLARINDA
UMUT KERVANI UMUT OLDU
FISTIK ÜRETİMİ ARTIYOR
DENETİMLER HIZ KESMİYOR

Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-12 07:30:17 eklenmiş

 

 

 

Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının başlamasından memnuniyet duyduklarını açıkladı

Eğitim Bir-Sen Beşiri Başkanı İshak Aksoy’dan yüz yüze eğitimin başlaması kararına destek geldi. Uzaktan eğitimin çocukların yaşamlarında oluşturacağı boşluklara dikkat çeken Aksoy, “Konuyu toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almalıyız ”dedi.

Eğitim Bir-Sen Beşiri başkanı İshak Aksoy yüz yüze eğitimin başlamasını olumlu karşıladıklarını belirterek uzaktan eğitimin handikaplarına dikkat çekti. Aksoy, “Çocuklarımızda oluşacak öğrenim güçlükleri hayatlarında onulmaz boşluklar oluşturacaktır. Bu konuyu mutlaka toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almamız gerekiyor. Okulların açılması noktasında talepkar davranmalıyız. Ama önlemler konusunda da boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” dedi.

“VAKALARI SIFIRLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Eğitimcilerin eğitim ortamlarını hazır hâle getirmek için Millî Eğitim Bakanlığı’nın verdiği destek oranından çok daha fazlasını yapıp ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını kaydeden Aksoy, “Bulunduğumuz apartmanın alt katında Kovid-19 var, üst katında var, sağımızda, solumuzda Kovid-19 var, iş yerimizde var… Dolayısıyla okullarda da tekil anlamda Kovid’in olmaması, böyle bir ortamda, çok mümkün değil. Bunu azaltmak konusunda mutlaka bir gayret gösterilmeli ama bunu sıfırlayamayacağımız da bilinmelidir. Bunları dikkate alarak mutlaka okulların açılmasını öncelememiz lazım” ifadelerini kullandı.

“DİJİTAL ORTAMDA DEVAM EDEMEYİZ”

Aksoy okulların toplum sağlığı, ailelerin eğitimi ve kuralların oturması açısından düzenleyici kurumlar olduğuna dikkat çekerek, “Sendikamızın hazırlamış olduğu; “Salgınla ilgili dünyadaki çalışmaların ve eğitim noktasındaki uygulamaların yer aldığı “Kovid-19 Salgınının Gölgesinde Eğitim: Riskler ve Öneriler” başlıklı raporu bakanlığa ilettik. Daha sonra, Türkiye genelinde toplam 9 bin 64 öğretmen ve 20 bin 52 velinin katılımıyla yaptığımız ‘ Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” araştırmasını da kamuoyuyla paylaştık. Altyapı itibarıyla eğitim-öğretimi tamamen dijital ortamda yapma imkânımız olmadığını çok net olarak görüyor olmamız lazım. Okulların açılması konusunda mutlaka talepkâr davranmalıyız ama önlemler konusunda da son derece dikkatli ve bu konuda herhangi bir boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ

ÖZPERK: “YÜRÜMEK SAĞLIKTIR, HUZURDUR”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 7’den 77’ye herkese seslenerek sağlık için günde en az 10 bin adım atmalarını istedi.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin Esentepe’deki Külliye İnşaatını İnceledi

Vali Hulusi Şahin, Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Esentepe’deki Külliye inşaatı ve Seyir Terası alanını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

PKK Operasyonu: 11 Gözaltı

Siirt ve Batman'da PKK'ye işbirlikçilik ve milis faaliyetinde bulundukları gerekçesiyle 11 kişi yakalandı.

KORONA VİRÜSE KARŞI BİLİNÇLENDİRME

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında eğitim ve öğretime başlayan anaokulu ile ilkokul öğrencilerine belediye tarafında hijyen paketi dağıtıldı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.