Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Suyun Altında Temizlik

Batman Su Sporları Kulübünün organize ettiği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile AFAD’ın destek verdiği ‘Sosyal Sorumluluk’ projesi kapsamında suyun altında temizlik yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-22 19:20:07 eklenmiş

 

Batman Dicle Su Sporları Kulübünün kurucularından Veysi Mehmetoğlu, Ekrem Sarıtoy ve Aziz Aykal'ın organize ettiği sosyal farkındalık projesinde Malabadi Köprüsü altında yıllardır temizlenmeyen ve sualtında yaşayan canlıların yaşamını tehdit eden atıklar gönüllü dalgıçlar tarafından temizlendi.

“İNSAN ÖLÜMLERİNE BİLE SEBEP OLUYOR”

Sadece suyun altında yaşayan canlıları değil, gelişi güzel atılan ağ ve benzeri atıklar yüzünden, suda yüzen vatandaşların ayağına takıldığını ve bunun zaman zaman boğulma vakalarına bile sebep olduğu ileri sürüldü. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Su Sporları Kulübü Başkanı Veysi Mehmetoğlu; “Suyun altındaki atıklar suda yaşayan canlıların yanı sıra yüzen insanlarında ölümüne sebep olabilir. İnsan boğulmalarına sebep olan balık ağları ile birlikte, plastik çöpler ve insanoğluna ait daha birçok atık maddeleri topladık. Bu konuda bize yardımları olan Batman Gençlik Spor il Müdürü M. Şafi Özperk’e, Batman AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, dalış  konusunda gerekli izinlerin çıkması için  Silvan Kaymakamlığı ve Malabadi karakol komutanlığına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için çevremizi ve sularımızı koruyalım. Su altında atık temizleme çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Biz bir gönüllü ordusuyuz. Ekibimize katılım sağlamak isteyen tüm gönüllülere kapımız açıktır.” dedi. 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.