Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

YAZ SEBZELERİNDE SONA DOĞRU

Havaların soğumasıyla yaz sebzelerinde sona doğru gelinirken esnaf sera ürünlerini satmaya hazırlanıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-22 19:23:21 eklenmiş

 

Tat ve lezzetleriyle bir başka olan yerli yaz ürünleri yavaş yavaş tükeniyor. Pazarcılar yaz ürünlerinin bitmesine sayılı günler kaldığını belirtirken, kış hazırlığı yağmayan vatandaşlar pazarların yolunu tutup tükenmeden yaz ürünlerini almaya çalışıyor.

Pazar esnaflarından Emrullah Gültekin yaz ürünlerini bulmakta zorluk çektiklerini belirterek, “ Havalar soğudu. Tarlalardaki yaz ürünleri bitmek üzere. Bazı ürünleri şimdiden bulamıyoruz. Hale gittiğimiz zaman yaz ürünlerini bulmakta zorlanıyoruz. Ürünler azalınca haliyle fiyatlar da artıyor. Kış hazırlığı yapamayan vatandaşlar son günlerde yoğun bir şekilde pazarların yolunu tutmaya başladı. Kış hazırlığı için.” İfadelerini kullandı.

Yaz ürünlerinden bazılarının tükendiğini, diğer bazılarının da bu ay sonuna kadar tükeneceğini belirten Gültekin, “ Yaz ürünleri tükenince haliyle tezgâhlarda sera ürünlerini satmaya başlayacağız. Bu konuda hazırlıklarımıza başladık. Yaz ürünleri daha organik tabi… Tat ve lezzetleri başka. Vatandaşlar kış için ciddi hazırlıklar yaptı. Ekim sonu gibi artık sera ürünleri satacağız. Fiyatlar da artacak. Kış hazırlığı yapmayan vatandaşlar acele etmeli. Ürünler tükenmeden, sezon bitmeden almalılar.” Diye konuştu.

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.