Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

BASININ SORUMLULUĞU BÜYÜK

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, basının sorumluluğunun büyük olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 10:03:29 eklenmiş

 

Basının yaşadığımız teknoloji çağında toplumun haberlere ve güncel olaylara hızlı, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaşmasını sağlayan önemli bir kitle iletişim aracı olduğunu belirten Şahin, bu görevi icra eden gazetecilerin de büyük bir sorunluluk üstendiğini belirtti. 


“Büyük bir özveri ve fedakarlıkla, mesai kavramı gözetmeden, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yaparak toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtma sorumluluğunu üstlenmişlerdir.” diyen Şahin, gazetecilerin aynı zamanda, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri olduğunu vurguladı.

Yerel basının Batman’ın kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenerek özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inancının tam olduğunu ifade eden Şahin, yerel basının Batman’ın kalkınmasına, gelişmesine ve daha iyi bir noktaya gelmesine katkı sağlayacağını aktardı.

Yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin gazeteciler gününü kutlayan Şahin, şunları söyledi: “Halkın doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek mesleğin gerektirdiği etik ve ahlak kuralları doğrultusunda görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.” 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.