Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL

Yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 10:40:10 eklenmiş

 

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Akın ARI, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Projeyle ilgili ilimizdeki ilk toplantı KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı. 

KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizden biri de sizin okulunuz. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.  Bakanlığımızın başlattığı bu projeyle birlikte öğrencilerimizin birçok alanda gelişim sağlamalarını hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerin her alanda belirli bir yetkinlik seviyesine ulaşmaları. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesiyle birlikte öğrencilerimize ilk yardım eğitimi, yüzme kursu, müze ve ören yerleri ziyaretleri, kariyer günleri etkinlikleri gibi kültür, sanat, spor, sanayi, bilim ve kültür alanlarında etkinlikler ve kurslar yapılacak. Yine proje kapsamında bu başarılı şahsiyetlerle öğrencilerin buluşması sağlanacak. Ayrıca okullarda ihtiyaç duyulan bakım onarım, kütüphane, atölye ve spor alanlarının kazandırılması için destek sağlanacak.” Dedi.

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bir yıl sürecek 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında yer alacak. Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi. 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.