Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Ödüllü ‘Siyer Yarışması’ Online Olarak Yapılacak

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle online olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 10:42:03 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer Yarışması Komisyonu, "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla 14 Şubat 2021 tarihinde düzenlenecek Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, yarışmada dereceye girenlere 1001 ödülünün verileceği belirtildi.

Yapılacak yarışmayla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, Peygamber efendimizi toplumun gündeminde daima canlı tutmak için ‘O’nu Oku, O’nu Yaşa’ temalı online siyer yarışmasını düzenlediklerini söyledi.

Aslan, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu peygamberin; hayatının okunması, tanınması ve her yönüyle hayatımıza taşınması için Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak omzumuzdaki sorumluluğun gereğini yerine getirmek adına yıllardır çaba göstermekteyiz. Yönünü kaybetmiş insanlığın pusulası, maddi ve manevi bin bir hastalığa giriftar şu hayatın yegâne reçetesi şüphesiz Kur'an'dır. Kur’an’ın mücessemleşmiş, ete kemiğe bürünmüş hali olan Resulullah’tır (aleyhisselatu vesselam).” dedi.

“EN GÜZEL ÖRNEK HAZRETİ MUHAMMED EFENDİMİZDİR”

Her daim Peygamberi toplumun gündeminde canlı tutmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Aslan şöyle devam etti: “And olsun! Allah’ın Resulünde sizin için Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çokça zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır. (Ahzab 21) ayet-i kerimeyi kendimize referans alıp en güzel örnek Hazreti Muhammed’i (sallallahu aleyhi ve sellem) toplumun gündeminde daima canlı tutmak ve hayatımızı O'nun (sallallahu aleyhi ve sellem) kutlu siretiyle buluşturmak için ‘O’nu Oku, O’nu Yaşa’ temalı online siyer yarışmasını düzenliyoruz.”

“TÜM HALKIMIZI YARIŞMAYA KATILIM GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Aslan, 23 Ekim tarihinden 7 Şubat 2021 tarihine kadar başvuruları alınacak olan “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temalı online siyer yarışmasının 14 Şubat 2021 Pazar günü yapılacağını aktardı.

Tüm halkı düzenlenecek siyer yarışmasına davet eden Aslan, “O'nu tanımak ve O'nu anlamak en büyük ödül olsa da ilavesi olarak 1001 ödülün daha verildiği bu siyer yarışmasına yediden yetmişe tüm halkımızı, bu yarışmaya katılım göstermeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

YARIŞMA KATEGORİLERİ VE SORUMLU KİTAPLAR

Yarışmanın kategori ve sorumlu kitaplar hakkında bilgi veren Aslan, şunları kaydetti: “Birinci kategori: (4. ve 5.sınıf öğrencileri). İkinci kategori: (6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri). Üçüncü kategori: Lise (9, 10, 11 ve 12.sınıf öğrencileri) ile örgün eğitimde okumayıp 2004 ve sonrası doğumlu olanlar. Dördüncü kategori: Diğer (Belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar). Sorumlu olunacak yarışma kitapları ise şöyle; 1. ve 2. Kategori: İDEV Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanıp Etiket Yayınlarından çıkan ‘İslam Tarihi Dersleri Siyer 1’ adlı eser, 3. ve 4. Kategori: Yazar Hüseyin Yıldız’ın kaleminden, Semere Yayınlarından çıkan ‘Nebevi Ahlaktan Yansımalar’ adlı eser.”

YARIŞMANIN TARİH VE SAATLERİ

Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyonu Üyesi Abdullah Aslan ise yarışmanın yer, tarih ve saatleri hakkında bilgi aktardı.

Aslan, “Yarışma, başvuru işlemleri 23 Ekim 2020 ile 7 Şubat 2021 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacaktır. Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen http://peygambersevdalilari.com web sayfasından online olarak gerçekleştirilecektir. Yarışma Tarihi 14 Şubat 2021 Pazar’dır. 1. Kategori için yarışma saati 10.00-12.00, 2. Kategori için yarışma saati 13.00-15.00, 3 ve 4. Kategoriler için yarışma saati 16.00-18.00 (TSİ) saatlerinde farklı oturumlarda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışma saatleri e-posta/sms yoluyla da hatırlatılacaktır. 1. ve 2. Kategoride 60 soru ve 90 dakika cevaplama süresi; 3. ve 4. Kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir.” ifadelerini kullandı.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

Yarışmanın 1001 ödülünün olduğuna dikkat çeken Aslan, “Tüm ödüller Türkiye geneli dağıtılacaktır. 1. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bileklik saat gibi toplamda 301 ödül. 2. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 500 ödül. 3. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 100 ödül. 4. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 100 ödül olacaktır.” dedi.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.