Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Uyuşturucuyla Mücadelede Seferberlik Başlatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: "Uyuşturucu konusunda bir seferberlik başlatılmalı” dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 10:50:43 eklenmiş

 

Batman Üniversitesi'nde çeşitli faaliyetler yürüten Genç Yeşilay Topluluğu'ndan bir grup öğrenci, HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz'ı ziyaret etti.

Batman Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu Başkanı Ramazan Güneş ve beraberindeki heyet, HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Merkez İlçe Başkanı Durmaz, Genç Yeşilay Topluluğu üyelerinin ziyaretinden dolayı memnun kaldığını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

HÜDA PAR’ın Batman’da başlatmış olduğu bağımlılıkla mücadele projesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Genç Yeşilay Başkanı Güneş, bu gibi çalışmaların gençliği bilinçlendirdiğini ifade etti.

“İFSAT EDİCİLER NESLİN MANEVİYATTAN UZAKLAŞMASI İÇİN HER YOLU DENİYORLAR”

Toplumun ve gençliğin kötü alışkanlıklardan muhafazası konusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Durmaz, “Bizler toplumun dünyevi sorunlarının çözümü konusunda çalışmalar yaptığımız gibi neslin değerleriyle barışık olması adına da çalışmalar yapıyoruz. Biliyorsunuz ki ifsat ediciler genç neslin ahlak ve maneviyattan uzaklaşması için her yolu denemektedirler. Uygulamaya koydukları projelerle nesli ahlaki ve kültürel açıdan yozlaştırmak istemektedirler. İşte bizler de ifsat edicilere karşı, toplumun ıslah edicileri olarak bir çaba ve gayret içinde olmamız gerektiği bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nebevî mesajın çağa taşınması, insanlık ailesinin Hz. Peygamber’in emsalsiz ahlakıyla tanışması ve örnek alması, amaçlarımız arasında yer almaktadır.” ifadelerini kullandı.

“UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KONUSUNDA BİR SEFERBERLİK BAŞLATILMALIDIR”

Son dönemlerde Batman’da artan uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili de konuşan Durmaz, “Yaptığımız ziyaretler ve görüşmeler neticesinde, Batman merkezde uyuşturucu kullanımının artmış olduğunu müşahede etmekteyiz. Uyuşturucu illeti her geçen gün toplumumuzu ve geleceğimizi tehdit etmektedir. Uyuşturucu ile ilgili çalışma yapan resmi kurum ve kuruluşlar istatistikleri bir kenara bırakarak uyuşturucuyla mücadele konusunda bir seferberlik başlatmaları gerekmektedir. Malum uyuşturucu kullanımı, kullanıcının aklını dumura uğratan, nesli ifsad eden ve değerlerinden uzaklaştıran bir bağımlılık çeşididir. Hassasiyet sahibi kişi ve kurumlar hep birlikte, danışıklı olarak çalışmalar yaparlarsa ve her biri sorunun bir köşesinden tutarlarsa sorun azalır ve nihayetinde çözüme kavuşmuş olur. Yaptığımız çalışmalarla istiyoruz ki toplum arasında bir bilinç oluşturalım ve bağımlı olan bu kişileri bu kötü alışkanlıklarından kurtaralım.” şeklinde konuştu.

Ziyaret karşılıklı iyi dilek temennileriyle sona erdi.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.