Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Grip Aşısına Talep Arttı

Grip aşısını genelde kronik hastaların kullandığını dile getiren eczacılar, salgın nedeni ile bu sene hasta olmayan vatandaşların da aşıyı kullanmak istemelerinden dolayı talep patlaması yaşandığını belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 10:58:53 eklenmiş

 

 Salgın ve yaklaşan kış aylarıyla birlikte artacak grip vakaları için vatandaşlar eczanelerin yolunu tutuyor. Gripten korunmak için aşıya talep yoğun olunca eczacılar, çareyi isim listesi yaparak sıraya koymakta buldu.

Yaklaşık bir yıldır dünyayı etkileyen Coronavirus salgını henüz kontrol altına alınmazken, vaka sayıları her geçen gün artıyor. Havaların serinlemeye başlamasıyla da grip vakalarında artış bekleniyor.

Covid-19 salgını grip aşısına talebin artmasına neden oldu. Gripten korunmak ve Coronavirus'e iyi geleceğini düşünen vatandaşlar, grip ve zatürre aşısı olmak için eczanelerde adlarını şimdiden listeye yazdırarak sıra alıyor.

"HAYATİ RİSKLER TAŞIYAN HASTALAR İÇİN LİSTELER OLUŞTURDUK VE ONLARA ÖNCELİK TANIYACAĞIZ"

Geçen yıla nazaran girip aşısına talebin daha fazla artığını dile getiren eczacı Adnan Efe, grip aşısının hâlen ülkeye girmediğini, arz ve talep arasında ciddi bir fark olduğuna vurgu yaptı.

Efe, "Aşıda bir sıkıntı yaşanacağı muhakkak. Çok talep var ama ortada henüz grip aşısı yok. Yaşlı, şeker, hipertansiyon veya ciddi hayati riskler taşıyan hastalara grip aşısında öncelik tanıyacağımız hastalardır. Ve onlar için bir liste oluşturduk. En çok ihtiyacı olan ile olmayana göre gideceğiz. Ümit ediyoruz ki ihtiyacımız olan grip aşısı, tedarikçiler tarafından karşılanır. Ama görünen o ki ciddi sıkıntılar olacak." diye konuştu.

"BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMALARI DURUMUNDA GRİP AŞISINA DA İHTİYAÇ DUYULMAYABİLİR"

Yoğun talepten dolayı grip aşısının tedarik edilmesinde büyük sıkıntılar yaşanacağına dikkat çeken Efe, şu tavsiyelerde bulundu:  Hastalarımız mümkün mertebe kendilerine dikkat etsinler, vitamin, mineral, bitkisel gıda takviyeleri alsınlar ama bunları alırken mutlaka doğru danışmandan, doğru bilgiyi alarak hareket etmelerini öneriyorum. Çünkü bağışıklık sistemini güçlü tutmaları durumunda, grip aşısına da ihtiyaç duymayabilirler. Aşıya olan talep sadece ülkemizde değil, bütün dünyada büyük bir talep var. Arzumuz yeterli miktarda aşı temin edip, hastalara veya hastalıktan korunmak isteyen vatandaşa ulaştırmaktır ama bu olmaz ise lütfen sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı beslenme, düzenli uyku, yaşam kalitenizi arttırmanız ve en önemlisi sağlığınızı ehil insanlara teslim etmeniz çok önemli. Hekim ve eczacılarınıza güvenin.”

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.