Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ZAM FIRINCILARIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda un fiyatında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini belirten fırıncı esnafı, un fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-25 11:01:31 eklenmiş

 

Batman’da fırıncılar son günlerde artan un fiyatlarına tepki gösterdi. Un fiyatlarında yaşanan artış fırıncı esnafını mağdur ediyor. Covid-19’dan önce 105 TL’ye alınan 50 kilogramlık bir çuval unun fiyatı kısa süre içerisinde yaklaşık 135 liraya yükseldi.

Un fiyatlarına sık sık zam gelmesine tepki gösteren esnaf, un fiyatlarına yapılan zammın önüne geçilmesini istiyor.

Un fiyatlarının her geçen gün değiştiğini belirten fırıncı esnafı Kadri Okay, “Un fiyatlarındaki artışı takip etmekte artık zorlanıyoruz. Her gün fiyatlar değişiyor. Yetkililerden bir çözüm istiyoruz. Bütün maliyetlerimiz katlanarak artıyor ama ekmek fiyatlarımız aynı. Bu durum karşısında mağdur oluyoruz. 50 kilogramlık unu daha önce 105 liraya alıyordum ama şu anda 130 liraya alıyorum.” dedi.

“İSTEĞİMİZ TARIMA ÖNEM VERMELERİ”

Fiyatların daha da yükseleceğinden endişe duyduklarını dile getiren Okay, şöyle devam etti: “Bu fiyatların da yükseleceği söyleniyor. Fabrikalara artışın nedenini sorduğumuzda bize buğday fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını söylüyorlar. Duyduğumuza göre buğdayların yurt dışından Suriye ve Rusya’dan pahalıya ithal etmelerinden dolayı fiyatlar artıyor. Yetkililerden isteğimiz tarıma daha çok önem vermeleridir. Bazı yerlerde 50 kilogramlık unun fiyatı 150 liraya satılıyor. Devlet yetkililerinin artan fiyatlara müdahale etmesini istiyoruz.”

“EKMEK FİYATI AYNI AMA UN FİYATINDAKİ ARTIŞ DEVAM EDİYOR”

Zam karşısında ekmek fiyatlarının aynı olduğuna işaret eden fırıncı esnafı Burhan Savun ise buğday ekimine ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Yetkililerden zamlara müdahale etmesini isteyen Savun, “Fırıncılar olarak un fiyatlarındaki artış devam ettiği sürece mağduriyetimiz çoğalıyor. Sürekli un fiyatları yükseliyor ama ekmek fiyatlarımız uzun süredir aynı. Fırıncılar derneklerinden bu konu hakkında bir açıklama bekliyoruz. Biz fırıncılar birbirimize destek olmadığımız sürece un fiyatları yükselir. Daha önce un fiyatları 90 lirayken şu anda 135 ile 140 liraya kadar çıktı. Git gide daha da yükseliyor. Biz tarıma desteğin artırılmasını ve buğdayın tarlada ekilmesine ağırlık verilmesini talep ediyoruz. Bir yıldır ekmek fiyatlarımız aynıyken un fiyatlarındaki artış devam ediyor. Bu duruma yetkililerin bir el atmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.