Önceki Sonraki
Onat MHP Rozetini Taktı
MHP Beşiri Parti Binası Açıldı
MEMURLARIN ALIM GÜCÜ ARTIRILMALI
KÖYLERİNE DÖNEN HALKIMIZ DESTEKLENMELİ
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

300 AİLE BU KIŞ ISINACAK

Batman Umut Kervanı, kentte yardıma muhtaç 300 aileye kışlık elbise ve ayakkabı yardımında bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-11-20 17:38:26 eklenmiş

 

Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, “2005 yılından bu yana muhtaçlar için gece gündüz demeden hizmet yapmaktayız. Elimizdeki imkânlar mağduriyetlerin giderilmesi için yeterli değildir. Hayırseverlerden destek olmalarını istiyoruz” dedi.

İmkânları ölçüsünde ildeki mağdur insanlara yardım eli uzattıklarını belirten Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, bunun yeterli olmadığını, hayırseverlere Umut Kervanına destek olmaları yönde çağrıda bulunduklarını söyledi.

Işık, “Umut Kervanı olarak Batman’da kurulduğumuz 2005 yılından bu yana mağdur ve muhtaçlar için gece gündüz demeden hizmet yapmaktayız. Bu mağdur ve muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını giderebilmek için şu an dünyayı etkisi altına alan salgın Covid-19 hastalığına rağmen imkânlarımız dâhilinde pandemi kurallarına riayet etmek üzere her aya bir iyilik bir yardım programını yapmaya çalıştık.” dedi.

“ONLARIN SEVİNCİNE ŞAHİT OLDUK”

Ekim ayında 300 öğrenciye kırtasiye ve okul çantası yardımı, 140 aileye de gıda ve kırmızı et yardımı yaptıklarını anımsatan Işık, “Bu ayın yardım programı olarak ise kış mevsimine girmemiz hasebiyle bugün burada 300 aileye kışlık elbise ve ayakkabı yardımı yapmak için hazırlıklarımızı yaptık. Şu an yardımlarımızı yapmaktayız. Bu yardımımız kapsamında aileler derneğe gelip tüm aile fertlerine uygun olan üst baş yani kışlık elbiseyi ve ayakkabıyı beğenerek alıp gittiler. Bu vesile ile bizlerde onların sevincine şahit olduk.” diye konuştu.

“UMUT KERVANINA DESTEK OLUN”

Muhtaç ailelerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Işık şöyle devam etti: “Şu an 13 binin üzerinde muhtaç aile kaydımız bulunmaktadır. Elimizdeki imkânlar bu ailelerin mağduriyetini gidermek için yeterli değildir. Onun için hayırseverlere buradan Umut Kervanına destek olmaları çağrısında bulunuyoruz. Bu yardım faaliyetlerimizde emek sarf etmiş veya destek olmuş tüm hayırseverlere şükranlarımızı sunuyoruz.”

Kendilerine yardım yapılan aileler ise Umut Kervanına teşekkür etti.

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin’den BAŞGAD’a Ziyaret

Batman Valisi ve Batman Belediye Başkan Vekili Hulusi ŞAHİN Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD)’ı ziyaret etti.

Sağlık Çalışanlarına Başarı Belgesi Verilsin

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'da bazı sağlık çalışanlarına başarı belgesinin verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ŞİMŞEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Beşiri ilçemizdeki kurum ziyaretlerini sürdüren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Şimşek bu kapsamda Halk Eğitim Müdürlüğünü, Tarım Ve Ziraat Müdürlüğünü ve Hürriyet İlkokulunu ziyaret etti.

IRAK’LI HASTA ŞİFASINI BATMAN’DA BULDU

Irak’tan gelen Shukur Ato Jolo isimli 65 yaşındaki hasta sağlığına ilimizdeki özel bir hastanede kavuştu.

SALGIN ARTTI YASAKLAR GERİ GELDİ

Geçen kış uygulanan yasakların çoğunu geri getiren İçişleri Bakanlığı Coronavirus genelgesi Batman Valiliğinin sitesinde yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİMİZE BAKICI MUAMELESİ

Tüm okulların 31 Aralık’a kadar kapatılmasına karşın okul öncesi kurumların kapatılmamasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Beşiri ilçe Başkanı İshak Aksoy, okul öncesi kurum öğretmenlerinin bakıcı muamelesi gördüklerini belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.