Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

Eğitimciler yüz yüze eğitimin devam etmesini istiyor

Covid-19 gölgesinde geçen eğitim sistemini değerlendiren Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Sütçü, uzaktan eğitimin birçok sıkıntıyı beraberinde getirdiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-11-24 19:19:58 eklenmiş

 

Pandemi dolayısıyla verilen online eğitimle yaklaşık öğrencilerin yüzde 50’nin eğitim öğretimden mahrum kaldığını ifade eden Sütçü, bu nedenle en kısa sürede yüz yüze eğitimin sağlıklı koşullarda devam etmesini istediklerini belirtti.

500 bin tablet dağıtılması projesinin de bir an önce hayata geçirilip, bedava internetin de mutlaka ailelere tahsis edilmesi gerektiğini aktaran Sütçü, hükümetten beklentilerinin yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin başlatılması noktasında bütün çalışmaları yürütmesi olduğunu kaydetti.

Coronavirus nedeniyle eğitim öğretimin büyük bir darbe aldığını vurgulayan Sütçü, “Ülkemizde ve tüm dünyada Coronavirus patlaması yaşanmaktadır. İkinci dalga diye nitelendirilen bu süreçte sıkı tedbirlerin alınması gerektiği hepimizin malumudur. Yeni alınan kararla resmi ve özel bütün okullar yılsonuna kadar yani 31 Aralık tarihine kadar kapalı olacak. Sağlık söz konusu olduğundan bu konuda öncelikli fikir beyan etmesi gereken Bilim Kuruludur. Bilim Kurulunun verdiği kararlar dikkate alınmalıdır. Bu süreçte de kurulun verdiği karar üzerine böyle bir karar alındı.” diye konuştu.

“Öğrencilerin yüzde 50’sinin eğitim öğretimden mahrum kaldığını söyleyebiliriz”

Arzularının yüz yüze eğitimin sağlıklı koşullarda devam etmesi olduğunu belirten Sütçü, “Çünkü uzaktan eğitimin birçok sıkıntısını görmekteyiz. EBA canlı ders eğitimlerine katılımın son derece sınırlı olduğunu gördük. Yüzde 20-30 bandında bir katılımın söz konusudur. Buna özel kurs ve merkezlere giden öğrencileri de dahil edersek ortalama öğrencilerin yüzde 40-50’sinin eğitim öğretimden mahrum kaldığını söyleyebiliriz. Bu hakikaten ciddi bir rakamdır. Bu yüzden gönül ister ki bir an önce yüz yüze eğitim bir an önce başlasın, bu sıkıntılar bitsin ama önümüzde de böyle bir süreç var.” dedi.

“İçinde bulundukları sürece uyum göstermeliler”

Velilerin ve öğrencilerin de uzaktan eğitime alışması gerektiğini ifade eden Sütçü, şöyle devam etti:

“Kaybedilen yılların telafisi olabilir ama yitirilen canların telafisi söz konusu değildir. Söz konusu sağlık olunca bu tür sıkıntılara elbette bir şekilde katlanılması gerekiyor. Uzaktan eğitime artık alışmamız lazım. Görülen o ki bu kışı da bu şekilde geçireceğiz. Umut ediyoruz ki bu son kısıtlama olur. Okullar tatil edilmedi, sadece yüz yüze eğitime ara verildi. Uzaktan eğitim devam edecek. Bu yüzden tatil demiyoruz. Velilerimizin artık şikâyet etmekten çok içinde bulundukları sürece uyum göstermek adına sorumluluk almaları gerekiyor.”

“Bütün çalışmaların yürütülmesini talep ediyoruz”

Öğrencilerin tablet ve internet ihtiyacının giderilmesi gerektiğini söyleyen Sütçü, “Bu sürecin çok daha verimli değerlendirilmesi için herkesin üzerine düşen vazifeyi yapması gerekiyor. 500 bin tablet dağıtılması projesi vardı. Bunun bir an önce neticelendirilmesi gerekiyor. Çünkü eğitimden mahrum birçok öğrencimiz var. Bu bir nebze de olsa yaraya merhem olacak. Tabletle birlikte EBA canlı dersler için bedava internetin de mutlaka ailelere tahsis edilmesi lazım. Diliyoruz ki inşallah bu son kısıtlama olur. Bütün öğrencilerimizin yüz yüze eğitim aldığı bir sürece geçeriz. Hükümetten de bu konuda sağlıklı ortamın oluşturulabilmesi için ne gerekiyorsa bir an önce üzerine düşeni yapıp eğitim öğretim faaliyetlerini en kısa zamanda başlatılması noktasında bütün çalışmaların yürütülmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.