Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

İNCE İKİKÖPRÜ’DE TEMASLARDA BULUNDU

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile birlikte bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Batman’a geldi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-11-24 19:29:18 eklenmiş

 

Batman Valiliği ile kayyum atanan Batman Belediyesi ve Beşiri ilçemize bağlı İkiköprü Belde Belediyesini ziyaret eden İnce, burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret nedeniyle ilgili açıklamalarda bulunan İnce, "Batman ilimizde belediyeye bir ziyarette bulunduk. Bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. 23 Marttan bu yana belediye başkan vekili olarak sayın valimiz belediye hizmetlerini ekibiyle birlikte yürütmekte. 23 Mart itibariyle hakkındaki terör soruşturması nedeniyle görevden alınan belediye başkanının yerine valimiz belediye başkan vekili olarak görevlendirilmişti. Yaklaşık 7 aylık bir süre içerisinde gelinen noktada çok güzel hizmetlerin gerçekleştirildiğini gördük. Gerek alt yapı çalışmaları gerek üst yapı çalışmaları, parklar, bahçeler, yollar, içme suyu tesisleri buna benzer belediyecilik alanında yapılması gereken her türlü hizmetleri en hızlı ve en kaliteli bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırdığını memnuniyetle müşahede ettik." dedi.

Batman Belediyesine yaklaşık 150 milyon liralık bir borç bırakıldığını ifade eden İnce, "Sizlerin de bildiği gibi daha önce belediye başkanlığı vekilliği olmuştu ve arada da bir yıllık bir HDP’li belediye başkanlığı dönemi oldu. Ve daha sonra tekrar 7 aylık bir süredir belediye başkan vekili olarak valimiz görev yapmaktadır. Bu 1 yıllık süre içerisinde ne yapıldığını gördük, tespit ettik. Yaklaşık 150 milyon liralık bir borç bırakılmış. Sadece bu dönemde. Ne yapılmış, sadece bir tek hizmet yapılmaya çalışılmış arıtma tesisi. O da dış krediler alınarak 30 milyon euroluk bir borçlanma ile yüzde 60 kapasite ile henüz çalışması bile gerçekleştirilemeyen bir arıtma tesisi bırakılmış." diye konuştu.

Konuşmasının devamında İnce şunları söyledi: "7 aylık süre içerisinde ne yapılmış? 7 aylık süre içerisinde 150 milyon liralık borç ödenmiş. Ve bunun yanında milyonlarca liralık hizmetler aksatılmadan, tam bir modern şehircilik anlayışıyla yerine getirilmiş. Yaklaşık 100 kilometreye yakın sıcak asfalt tüm ücra köşelere kadar gerçekleştirilmiş. Parklar, aile destek merkezleri, gençlerimize yönelik hizmetler, ücretsiz internet hizmetleri, sosyal belediyecilik çalışmaları gibi daha bir sürü proje, belediyecilik hizmeti vatandaşımızın dokunan bütün hizmetlerin etkin bir şekilde yürütüldüğünü memnuniyetle değerlendirdik. Bizler de bugün yapılan bu çalışmaları yerinde görmek, aksayan bir yön varsa onu desteklemek ve bakanlığımıza düşen bu konudaki destek amaçlı çalışmaları yerine getirmek amacıyla buradayız. Devletin kaynakları teröre kanalize edilmeden milletin hizmetlerine kanalize edilirse çok büyük işlerin kısa zamanda çok net bir şekilde yapıldığını memnuniyetle gördük." 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.