Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

Kütüphanede Aynı Anda 1200 Öğrenci Ders Çalışabilecek

Yarın açılması beklenen ve 22 milyon TL maliyetle yaptırılan kütüphane, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük, Türkiye'nin ise 10'uncu modern kütüphanesi olma özelliğini taşırken kütüphanede aynı anda 1200 öğrenci ders çalışabilecek.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-11-24 19:39:59 eklenmiş

 

Firma olarak önce inşaatını ardından dekorasyon ve tefrişat işlerini üslendiklerini söyleyen yüklenici firma yetkilisi inşaat mühendisi Muhammed Enes Nasıroğlu, bütün ekibiyle kütüphanenin bir an önce halkın hizmetine açılması için gece gündüz özveri ile çalıştıklarını söyledi.

"TÜRKİYE'NİN İLK 10'UNCU MODERN KÜTÜPHANESİ"

Nasıroğlu, "Batman İl Halk Kütüphanesi inşaatı ve tefrişat işlerini 2 yıl gibi bir sürede tamamlandık. Daha önce de burada kültür merkezi ve kütüphane vardı. Eski bir binaydı, yıkıldı ve yenisini yapmak bize nasip oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Şehit Şenay Aybüke Yalçın il Halk Kütüphanesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyüğü olduğu gibi Türkiye'nin de ilk onuncu büyük modern kütüphanelerinden biridir. 8 bin 300 metrekare kapalı alanı olan ve aynı anda bin 200 kişinin ders çalışıp kitap okuyacağı gibi binlerce kaynaktan yararlanabilecek son model teolojilerle donatıldı." ifadelerini kulandı.

"BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN YARARLANACAĞI BİR ŞEKİLDE TASARLANDI"

Yeni kütüphanede 3 konferans ve bir sinema salonunun yanı sıra çocuk kütüphanelerinin de mevcut olduğunu söyleyen Nasıroğlu, "Yeni Kültür Merkezimiz Batman'daki bütün öğrencilerin yararlanacağı bir şekilde tasarlandı. Okuma ve araştırma salonlarıyla beraber maker atölyeleri mevcut. El işi ve el sanatlarıyla uğraşanlar da buradan yararlanabilecek. Yeni binamızda engelli öğrenciler için uygun dizaynlar yapıldı. Görme ve işitme engelli öğrencilerimiz için de uygun ders çalışabileceği salonlarımız mevcut. Anı zamanda sergi salonlarımız da var. Öğrencilerin rahatlıkla ücretsiz bir şekilde internet erişimine ulaşabileceği halka açık salonlarımız var. Yapımı tamamlanan modern kütüphanemiz halkın kullanımına yakın bir zamanda açılacak inşallah. Memleketimize hayırlı olsun." dedi.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.