Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

PETROL SAHASI İAYYAŞLARIN MEKÂNI OLMUŞ

Batı Raman Üretim Sahası içki içenlerin mekânı haline gelirken, vatandaşlar yetkililerin acilen buna önlem almasını istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-10 13:46:21 eklenmiş

 

Batman merkeze bağlı Recepler (Receba) köyü yakınlarında Batı Raman AP1 istasyonu ağaçlık bölgesi, içki içenlerin adeta mekanı haline dönüşmüş durumda.

Sahayı mesken tutan içkiciler, burada bulunan türbelere de aldırış etmeden alkol alıp içki şişelerini etrafa saçıyor. Gördükleri manzara karşısında şoke olan köylüler, bölgenin içki şişelerinden geçilmediğini söyledi.

Kendi imkanlarıyla etrafa saçılan şişeleri toplayan köylüler, yaşanan durumdan büyük bir rahatsızlık duyduklarını, halkın ziyaret ve piknik için geldiği bölgede bir çevre felaketi yaşandığını söylediler.

Yetkililerin bir an önce önlem almasını isteyen köylüler, bölgenin içki şişelerinden dolayı içler açısı bir durumda olduğunu kaydetti.

“İÇKİCİLER BURALARI İSTİLA ETMİŞ”

Yaşanan duruma tepki gösteren köy sakinlerinden Veysi Karakuş, “Batı Raman bölgesindeki petrol alanının hali içler açısı bir durumda. Batı Raman AP1 sahası içki şişeleriyle dolu. Sahanın etrafı atılan ve kırılan içki şişelerinden geçilmiyor. Bu durum bizleri derinden üzüyor. Burada iki sahabe türbesi de bulunmaktadır. Aynı zamanda burası ziyaret yeridir. Bunların türbelere de hiç saygısı yok. Petrol sahasında vatandaşların piknik için geldiği ağaçlık alan var. Maalesef içkiciler buraları istila etmiş durumda. Ağaçlık alanlarının neredeyse tümü içki şişelerinden geçilmiyor. İçki şişeleri çevre kirliliğine de neden oluyor. Vatandaşlar gönül rahatlığıyla ailesini alıp pikniğe, ziyarete bile gelemiyor.” diye konuştu.

“BU DURUMA MÜDAHALE EDİLMELİ”

Yetkililere çağrıda bulunan Karakuş, “Bu alan bizim köye de yakın bir yer. Bizler Recepler (Receba) köyünde ikamet ediyoruz. Bu sıkıntıdan dolayı büyük bir mağduriyet yaşıyoruz. Etrafa atılan içki şişelerini bizler köyler kendi imkânlarımızla toplayıp poşetlere koyuyoruz. Bu durum bizler için büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Yetkililerin acilen bu duruma müdahale etmesini istiyoruz.” dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.