Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

GÜNLERİNİ KURTARMAK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Pandemiden ötürü işyerlerini kapatmak zorunda kalan çayhane sahipleri, günü kurtarmak için kapılarının önünde seyyar tezgâhlar kurarak bir liraya vatandaşa çay veriyorlar.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-10 14:02:52 eklenmiş

 

Vatandaşı vuran Korona Virüs salgınının en büyük mağdurlarından çayhane sahipleri zor günler geçiriyor. İki yıla yakındır sık sık kapanmak zorunda kalan çayhane sahipleri ilginç yollara başvurarak günü kurtarmaya, masraflarını çıkarmaya çalışıyorlar.

Çayhanesinin önünde seyyar tezgâh kurarak gelip geçen vatandaşa bir liraya çay veren Ali İşeri, az da olsa ihtiyaçlarını giderebilmek için böyle bir yola başvurmak zorunda kaldığını söyledi. İşeri, “ Salgından ötürü kahvemiz kapalı. 5 çalışanımız var. Ayrıca yüksek kira ödüyoruz. Zaten bu seyyar tezgâhla yüksek kiramızı çıkarmamız mümkün değil. Bari çalışanlarımızın bazı ihtiyaçlarını karşılayalım, harçlıkları çıksın diye düşünüyoruz. Özellikle çalışan personelimiz için böyle yapıyoruz. Yoksa bu seyyar yer bizi kurtarmıyor.” İfadelerini kullandı.

Kendilerinin bu seyyar tezgâhtan hiçbir gelir elde etmediklerini belirten İşeri, “ Çalışan elamanlarımız vardiyalı olarak bu tezgâha bakıyorlar. Kazandıkları parayı kendilerine alıyorlar. Bu şekilde harçlıkları çıkıyor. Biz işyeri sahipleri olarak devletten yardım bekliyoruz. Hükümetin esnafına sahip çıkması lazım… Verdikleri 500 lira sigara parası değil. Bizim gibi mağdur olan çok sayıda çayhane sahibi var. Her birimizin birçok çalışanı var. Hiç birimiz çalışanına maaş veremiyor. Yetkililerin bütün bunları düşünmesi lazım.” Dedi.

Cadde üstünde kurulan çay tezgahına yanaşıp ayakta çay içen vatandaşalar da çayhane sahiplerinin mağduriyetlerinin görülmesi gerektiğini belirtip yetkilileri göreve çağırdılar. MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.