Önceki Sonraki
Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı
HARAKETSİZ YAŞAM ÇOCUKALRIMIZI TEHDİT EDİYOR
GETAT MERKEZİ AÇILDI
AKSOY’DAN KÖY OKULLARINI ZİYARET
Küçük Yahya Trafik Kurbanı Oldu

Eğitim Bir Sen’den Seçmeli Ders Açıklaması

Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi seçmeli ders tercihleri için son bir hafta kaldığını belirten Eğitim Bir-Sen, derslerin öğrencilerin manevi gelişimleri göz önüne alınarak seçilmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-17 10:59:51 eklenmiş

 

Yapılan açıklamada, "Bazı derslerin seçilmesi konusunda daha ihtiyatlı, temkinli ve iştiyaklı bir tutum izlenmesi konusunda bir destek veriyoruz. Bu anlamda da özellikle önerdiğimiz dersler var, bunun arasında Kur'an-ı Kerim başta geliyor. Kur'an-ı Kerim, hayatımızı kolaylaştıracak ilkeleri daha iyi yaşayabileceğimizi, sağlıklı bir topluma öncü olarak yansıyacak en önemli rehberimizdir. Kur'an-ı Kerim'i okuyan ve anlayanların daha sağlıklı bireyler olarak toplumun inşasına katkıda bulundukları ve ihyasına önemli bir vesile oldukları tecrübelerle sahiptir." Denildi.

Siyer-i Nebi'nin önemine de değinilen açıklamada, "Hazreti Peygamber (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bizim için en değerli ve önemli örnek kişiliği kendisinde bulabileceğimiz, insanlığa katkı sağlayacak ve bize faydalı olacak bütün özellikleri kendisinde barındırmış. Bu anlamda Hazreti Peygamber bizim için numune-i imtisaldir. Dolayısıyla bizim Allah Resulü'ndeki güzel örneklere ulaşabilmemiz ancak onu okuyarak ve yaşayarak mümkün olacaktır. Siyer-i Nebi dersini çok değerli bir etkinlik ve ibadet alanı olarak değerlendiriyoruz, bir yaşam alanı olarak kabul ediyoruz. Çocuklarımızın Siyer-i Nebi dersini seçmeli ders olarak tercih etmelerini de çok değerli görüyoruz." İfadeleri kullanıldı. MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZABITA’DAN MASKE DENETİMİ

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Turgut Özal Bulvarında gerçekleştirdiği denetimle esnafa maske ve temizlik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu ve kaldırım işgallerinin önüne geçme amacıyla denetimleri sıklaştırdı.

UMUT KERVANI 150 AİLLEYİ SEVİNDİRDİ

Batman Umut Kervanı, mübarek üç aylar dolayısıyla kentteki 150 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye kırmızı et yardımında bulundu.

Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü, ceza infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlülere Covid-19 aşısı yapılmaya başlandığını duyururken, Beşiri Cezaevinde mahkûmlara da aşı yapıldığı öğrenildi.

TATLICILARDA DA UMUTSUZ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (küresel salgın) olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, tatlı satışlarını da olumsuz etkiledi. Satışlarını arttırmak için Ramazan ayını bekleyen tatlıcılar, bu yıl koronavirüs sebebiyle satışların yüzde 35'lere kadar düştüğünü dile getirdi.

TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdiği denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerini kontrollü bir şekilde imha etti.

ŞİMŞEK’TEN KANDİL MESAJI

Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı M. Ali ŞİMŞEK, üç ayların ve Regaip kandilinin özellikle dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının bir an evvel sona ermesine vesile olmasını diledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.