Önceki Sonraki
Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı
HARAKETSİZ YAŞAM ÇOCUKALRIMIZI TEHDİT EDİYOR
GETAT MERKEZİ AÇILDI
AKSOY’DAN KÖY OKULLARINI ZİYARET
Küçük Yahya Trafik Kurbanı Oldu

UMRE ACENTELERİ ZOR DURUMDA

Hac ve Umre organizasyonları yapan turizm acentelerinin zor durumda olduklarını belirten Durmaz, yetkililere çağrıda bulunarak zor durumdaki esnafa destek olunmasını istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-17 11:10:26 eklenmiş

 

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından etkilenen iş sektörlerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor.

Batman merkezde farklı sektörlerdeki iş yerlerini ziyaret eden Durmaz, son olarak Hac ve Umre organizasyonları yapan turizm acentelerini ve şirket temsilcilerini ziyaret etti.

Ziyarette Durmaz’a pandemi sürecinde yaşadıklarını anlatan firma temsilcileri ve şirket sahipleri, Hac ve Umre ziyaretlerinin yapılamamasından dolayı işlerinin durduğunu ve bundan dolayı da ödeme yapmakta çok zorlandıklarını ifade ettiler.

“KİMİ ESNAF İŞ YAPAMADIĞI İÇİN İFLASIN EŞİĞİNE GELMİŞ”

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Durmaz, “Pandemi şartlarından etkilenen, ciddi zararlar eden, işleri sekteye uğrayan ve hatta iş yerlerini kapatmak zorunda kalan girişimciler oldu. Bu süreçte mümkün mertebe sahada olmaya, özellikle pandemiden etkilenen esnafları ve girişimcileri yalnız bırakmamaya, onları ziyaret etmeye, sorun ve sıkıntılarını kendilerinden dinlemeye çalıştık. Maalesef ki kimi esnaf iş yapamadığı için iflasın eşiğine gelmiş, bir umutla sektör değiştirmiş, nakit parası olmadığı için ödemelerini yapamamış veyahut sürekli ertelemiş, hatta bu sıkıntılardan dolayı ekmek teknesi olarak gördükleri iş yerlerini kapatmak zorunda kalmış.” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİ, HAC VE UMRE ORGANİZASYONLARI YAPANLARI ÇOK ETKİLEDİ”

Esnafların yanında bulunmaya devam edeceklerini vurgulayan Durmaz, “Esnaflarımızı ve girişimcilerimizi yalnız bırakmama adına, pandemiden etkilenen iş sektörlerine yönelik ziyaretlerimize devam ediyoruz. Son ziyaretlerimiz, Hac ve Umre Organizasyonları yapan iş yerlerine yönelikti. Malum, pandemiden dolayı şuanda Türkiye’den Suudi Arabistan’a hac ve umre için ziyaretçiler gidemiyor. Böyle olunca Hac ve Umre organizasyonları yapan şirketler hiçbir şekilde iş yapamıyor. Bu süreçten en fazla etkilenen sektörlerin başında, kanaatimce bu şirketler geliyor.” şeklinde konuştu.

“ESNAF İÇİN FAİZSİZ KREDİ İMKÂNLARI OLUŞTURULMALIDIR”

Esnafın şikayet ve taleplerine duyarsız kalınmaması gerektiğini belirten Durmaz, “Ziyaret ettiğimiz şirket sahipleri ve temsilcileri, yetkililerin kendilerine destek vermediklerini belirterek bu dönemde kira, sigorta, personel, vergi gibi ödemeleri yapmakta çok zorlandıklarını ifade ettiler. Dolaysıyla yetkililer, Hac ve Umre organizasyonları yapan firmaları da unutmamalı, onlara ve genelde de bütün esnafa faizsiz kredi alabilmeleri için imkânlar oluşturmalıdır. Ayrıca, iş yapamamalarının yanı sıra hayat pahalılığı ve ardı arkası kesilmeyen zamların olduğu bu süreçte, mağduriyet yaşayan esnafa ve vatandaşa yardımcı olunmalıdır.” dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZABITA’DAN MASKE DENETİMİ

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Turgut Özal Bulvarında gerçekleştirdiği denetimle esnafa maske ve temizlik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu ve kaldırım işgallerinin önüne geçme amacıyla denetimleri sıklaştırdı.

UMUT KERVANI 150 AİLLEYİ SEVİNDİRDİ

Batman Umut Kervanı, mübarek üç aylar dolayısıyla kentteki 150 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye kırmızı et yardımında bulundu.

Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü, ceza infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlülere Covid-19 aşısı yapılmaya başlandığını duyururken, Beşiri Cezaevinde mahkûmlara da aşı yapıldığı öğrenildi.

TATLICILARDA DA UMUTSUZ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (küresel salgın) olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, tatlı satışlarını da olumsuz etkiledi. Satışlarını arttırmak için Ramazan ayını bekleyen tatlıcılar, bu yıl koronavirüs sebebiyle satışların yüzde 35'lere kadar düştüğünü dile getirdi.

TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdiği denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerini kontrollü bir şekilde imha etti.

ŞİMŞEK’TEN KANDİL MESAJI

Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı M. Ali ŞİMŞEK, üç ayların ve Regaip kandilinin özellikle dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının bir an evvel sona ermesine vesile olmasını diledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.