Önceki Sonraki
Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı
HARAKETSİZ YAŞAM ÇOCUKALRIMIZI TEHDİT EDİYOR
GETAT MERKEZİ AÇILDI
AKSOY’DAN KÖY OKULLARINI ZİYARET
Küçük Yahya Trafik Kurbanı Oldu

BORÇ İNDİRİMİ İÇİN YAPILANDIRMA ÇAĞRISI

Yapılandırma hakkında vatandaşları bir kez daha bilgilendiren SGK İl Müdürü Alaettin ÖKTEN, indirimden yararlanmak isteyen işveren ve sigortalıların 1 şubata kadar başvurabileceklerini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-24 12:00:46 eklenmiş

 

7256 sayılı 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' ile ilgili olarak da işveren ve sigortalılara açıklamalarda bulunan İl Müdürü Ökten, yapılandırma kanunu kapsamında genel olarak 2020 Ağustos ayı ve öncesi dönemlere ait olan genel sağlık sigortası primleri, 4/b sigortalıların primleri ve daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak kurum alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklar, iş kazası, meslek hastalığı, malullük durumlarından kaynaklı rücu alacakları, kurum tarafından kesilen idari para cezalarının fark işçilik tutarları yapılandırma kapsamında yeniden hesaplanarak peşin ya da taksitler halinde ödenebileceğini ifade etti.

İşverenlerin başvurularını e-Sigorta kanalıyla internetten yapabilecekleri gibi elden ya da posta yoluyla bağlı bulundukları İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine de yapabileceklerini bildiren Ökten, başta Bağ-Kur sigortalıları olmak üzere primini kendi ödeyen vatandaşlarımızın yapılandırma müracaatlarını e-devlet üzerinden alabileceklerini, bu ve primini kendi ödeyen diğer sigortalılarımızın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne/Sosyal Güvenlik Merkezine elden ya da posta yoluyla yapılandırma başvurusunda bulunmalarının da yeterli olacağını belirterek, genel sağlık sigortası borçları için ise başvuru şartı aranmayacağını tüm borçların otomatik olarak SGK tarafından yapılandırılacağını ifade etti.

Yapılandırma devam ederken Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası arasındaki protokol töreni imzalandığını hatırlatan ÖKTEN, buna göre sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkânı getirildiğini belirtti.

Kredi desteğinden primlerini ihya eden Bağkur’luların yanında askerlik ve doğum borçlanması yapması halinde emekli olabilecek vatandaşların da yararlanabileceğini aktaran ÖKTEN, bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın önce Sosyal Güvenlik İl ve ya Merkez Müdürlüklerine başvurularını yapacaklarını, buradan alacakları emekli olabileceklerine dair yazıyla bu üç kamu bankasının şubelerine müracaat edebileceklerini belirtti.

Son olarak söz konusu yapılandırma avantajlarından yararlanmak isteyen işveren ve sigortalılarımıza 01.02.2021 tarihinde başvuru süresinin biteceğini hatırlatan ÖKTEN, başvuruların son günlere bırakılmamasını tavsiye etti. MEHMET MİKYAS

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZABITA’DAN MASKE DENETİMİ

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumaya yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Turgut Özal Bulvarında gerçekleştirdiği denetimle esnafa maske ve temizlik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu ve kaldırım işgallerinin önüne geçme amacıyla denetimleri sıklaştırdı.

UMUT KERVANI 150 AİLLEYİ SEVİNDİRDİ

Batman Umut Kervanı, mübarek üç aylar dolayısıyla kentteki 150 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye kırmızı et yardımında bulundu.

Tutuklulara Covid-19 Aşısı Yapılmaya Başlandı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü, ceza infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlülere Covid-19 aşısı yapılmaya başlandığını duyururken, Beşiri Cezaevinde mahkûmlara da aşı yapıldığı öğrenildi.

TATLICILARDA DA UMUTSUZ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (küresel salgın) olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, tatlı satışlarını da olumsuz etkiledi. Satışlarını arttırmak için Ramazan ayını bekleyen tatlıcılar, bu yıl koronavirüs sebebiyle satışların yüzde 35'lere kadar düştüğünü dile getirdi.

TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdiği denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerini kontrollü bir şekilde imha etti.

ŞİMŞEK’TEN KANDİL MESAJI

Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı M. Ali ŞİMŞEK, üç ayların ve Regaip kandilinin özellikle dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının bir an evvel sona ermesine vesile olmasını diledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.