Önceki Sonraki
MOR KİRYAKUS MANASTIRINDA 2. ETAP RESTORASYON ÇALIŞMASI
DEDEBEK’TEN RAMAZAN MESAJI
ARAZİ KAVGASINDA 5 KİŞİ YARALANDI
RAMAZAN AYINI DEĞERLENDİRELİM
Vali Şahin İlçemizde İncelemelerde Bulundu

Üç Ayları Fırsata Çevirelim

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Temsilciliği, 13 Şubat Cumartesi gününden itibaren idrak etmeye başlanan üç aylar münasebetiyle yayınladığı mesajda mübarek üç ayların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-02-14 16:32:29 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzüm yayımladığı mesajda, “Üç aylar, manevi yenilenme fırsatı olarak bizlere ikram edilen mübarek zaman dilimidir. Bu mübarek aylara bu yıl da erişmenin sevinci ve şükrü içerisindeyiz.” dedi.

Mübarek üç ayların vesile kılınarak herkesin nefsini muhasebeye çekmesi, tüm insani ilişkilerde Kur'an'ın düsturuyla hareket edilmesi, bunun için azami gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü yayımladığı mesajda şu ifadeleri kulandı;  

“Hamd, Alemlerin Rabbi olan yüce Allah'a mahsustur. Salat ve selam Efendimiz, rehberimiz ve kâinatın güneşi Hz. Muhammed (sav)'in üzerine olsun. Üç aylar, manevi yenilenme fırsatı olarak bizlere ikram edilen mübarek zaman dilimidir. Bu mübarek aylara bu yıl da erişmenin sevinci ve şükrü içerisindeyiz.

Üç aylar, kalplerimizi tövbe ve istiğfarla geçirmek, hata ve günahlarımızdan temizlenmek, daralan ruhlarımızı iman nuruyla ile aydınlatıp kulluk bilincimizi tazelemek ve Rahman'ın rızasını celp etmek için imkānlarla dolu kutlu bir zaman dilimidir.

Mübarek üç ayları vesile kılınarak her birimiz;

- Nefislerimizi hesaba çekmeli, kendimizi daha iyi tanimali ve ona göre murakabemizi yapmalıyız

-Yaşamımızı nerede, nasıl ve kimlerle geçirdiğimizin hesabını yapmalıyız.

-İbadetlerimizi sadece ve sadece Allah'a hasretmeli ve huşu içinde, tam bir teslimiyetle yapmaya çalışmalıyız.

- Bu bereketli zamanları bir imkân ve nimet bilmeliyiz.

-Bilinçlerimizi mümince yenilemek için niyet etmeliyiz.

-Hayatımızda Allah'tan başka ne varsa kayıtsız-şartsız hepsini bertaraf etmeye gayret etmeliyiz.

- Giyeceğimiz en güzel elbisenin takva elbisesi olduğunu bilmeli; kişiliğimizi -en yakınlarımızdan başlayarak insanlara karşı tavrımızı, davranışlarımızı ve ahlaki duruşumuzu Kur'an'ın düsturlarıyla düzeltmeli, Muhammedi bir ahlaka sahip olmalıyız.

-Allah ile irtibatımızın canlı delili olan namazlarımızın bizleri her türlü çirkinlikten uzak tuttuğu inancıyla namazlarımıza itina göstermeli, dosdoğru namaz kılanlardan olmaya gayret etmeliyiz.

-Kur'an'ın, yeryüzüne indirilmesiyle bereketlenen Ramazan ayından ve bin aydan daha kıymetli kılınan Kadir Gecesinden en hayırlı şekilde istifade etmeliyiz.

-Kuran-ı Kerimi daha çok okumak, anlamak ve anlatmak için programlar yapmalı ve Mübarek üç aylarda Kur'an-ı Kerim'in pratiği olan Allah Resulünün sünnet-i seniyyesini takip etmeliyiz ki yanlış ve batil yollara sapmayalım.

-Yine üç aylar vesilesiyle imanımızın bizleri bir arada topladığı kardeşlerimizin dertleri ile dertlenmeli, mazlum ve mümin islam coğrafyamızın sesini derinden hissedip sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

İdrak edeceğimiz bu mübarek üç ayların; Allah ve Resul'ünün sünneti doğrultusunda bir yaşam tarzına sahip olmaya vesile olmasını, Kur'an ahlakının yaşam düsturumuz ve kırmızı çizgimiz olmasına vesile olmasını dileriz.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu vesileyle tüm İslam âleminin mübarek üç aylarını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.” MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
"YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİNAMİK DENETİM" GENELGESİ

Türkiye genelinde "Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim" uygulanacağı açıklandı.

TOPLU ARAÇLARLA SEYAHAT YAPILABİLİNİR

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine Covid-19 tedbirleri kapsamında gönderdiği "Kısmi Kapanma" konulu genelgesinde yer alan seyahat kısıtlaması hakkında konuşan otobüs firmaları, terminallerde her zaman olduğu gibi seyahat edilebildiğini söyledi.

TERAVİH NAMAZLARI EVLERDE KILINDI

Vatandaşlar Ramazan ayının ilk teravih namazını mescide çevirdikleri evlerinde aileleriyle birlikte kıldılar.

SİYER YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İlimizde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Mevlid Haftası münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından Siyer Yarışması düzenlendi.

Pamukçu: “Kalabalık İftar Sofralarından Uzak Durun”

Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Kovid-19 salgını nedeniyle kalabalık iftar sofralarından uzak durulması gerektiğini söyledi.

NÖROLOJİ UZMANI IŞIK GÖREVİNE BAŞLADI

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan nöroloji uzmanı hasta kabulüne başladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.