Önceki Sonraki
MOR KİRYAKUS MANASTIRINDA 2. ETAP RESTORASYON ÇALIŞMASI
DEDEBEK’TEN RAMAZAN MESAJI
ARAZİ KAVGASINDA 5 KİŞİ YARALANDI
RAMAZAN AYINI DEĞERLENDİRELİM
Vali Şahin İlçemizde İncelemelerde Bulundu

AKSOY’DAN KÖY OKULLARINI ZİYARET

Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, yüz yüze eğitimin başladığı köy okullarını ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-02-21 13:10:24 eklenmiş

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizin köylerinde de yüz yüze eğitim başladı. Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy ve beraberindekiler köy okullarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenlere başarı dileklerini ileten Aksoy, öğretmenlerin isimlerine özel hazırlanmış termos bardakları hediye etti.

Ziyaretleriyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Aksoy, “Köy okulları ve ziyaret sebebimiz hem yüz yüze eğitimin başlaması hem de öğretmenlerimizin isimlerine özel hazırlanan termos bardakların dağıtılması. Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi eğitim sistemi olursa olsun, teknoloji ve bilişim gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrencisi ile göz göze geldiği bir an vardır.  İşte O an öğretmen öğrencinin gönül kapısından girer ve geleceğini oluşturan zihnine yerleşir. Ondan sonra Eğitim ve gelecek oluşur. İşte öğretmenin gücü burada etki eder. Bizler de uzun bir süre uzaktan eğitimden sonra okullarımızı ziyaret ederken yüz yüze eğitim ile bu ışığı öğretmenlerin gözünde ve öğrencilerimizin zihninde gördük. “ ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin eğitilmesi konusunda atılan her adımın değerli olduğunu belirten Aksoy, “ Önemli olan dayanıklı, dirayetli, donanımlı olmak; geri çekilecek adımı atmamak, attığımız adımı geri çekmemektir. Varılması hayal edilen menzilin heyecanı her adımda, her nefeste, her kalp atışında duyulmalıdır. Bu yolda her adım, her gayret önemlidir, değerlidir. Bu idealle sürdürdüğümüz sendikal çalışmalarımız, içinde hak ve emek mücadelesinin de gerçek anlamını bulduğu daha büyük ideallerin sevdasıyla önemli olmaktadır. Birlikteliğimiz yürüyüşün keyfini, coşkusunu artırmakta; samimi heyecanımız birlikteliğimizi anlamlı kılmaktadır. Hayatımız, her birimizin yüreğine kök salan imanla canlanıp medeniyet değerleriyle yükselen sorumluluk duygusuyla biçimlenmekte, hareket ve canlılık kazanmaktadır.” Dedi.

İman ve ahlakı esas ölçü kabul eden bir birlikteliği ölçü kabul ettiklerini vurgulayan Aksoy, “ Bizim beraberliğimiz, iman ve ahlakı esas ölçü kabul eden asil duruşun beraberliğidir. İnancımız ve duygumuz bir olunca, amacımız ve sorumluluğumuz da benzer oluyor. Amacımız bir olunca Allah bizleri aynı yolda, aynı menzil üzere birleştiriyor, buluşturuyor. Bu menzilde her engel aşılır, aşılmak içindir. Engelleri aşma gücü, kutlu bir hak ve iman davasından beslenir. İnanan haklıdır, haklı olan güçlüdür. Bu azim ve heyecan da döner yeni bilinçleri, taze, diri heyecanları besler.” Açıklamasında bulundu.

Aksoy son olarak şunları söyledi: “Emaneti korumak, geliştirmek görevimizin ilk şartıdır. Beşiri Eğitim-Bir-Sen çatısı altında en nezih, en soylu hak, emek, özgürlük mücadelesini birlikte verdiğimiz kardeşlerimizle birlikte her zaman olduğu gibi özelde üyelerimizin genelde bütün çalışan emekçilerle birlikteyiz. Sadece bir gün veya üye toplamak değil her gün ve her şartta emekçilerin yanında ve birlikteyiz.” MEHMET TAİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
"YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİNAMİK DENETİM" GENELGESİ

Türkiye genelinde "Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim" uygulanacağı açıklandı.

TOPLU ARAÇLARLA SEYAHAT YAPILABİLİNİR

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine Covid-19 tedbirleri kapsamında gönderdiği "Kısmi Kapanma" konulu genelgesinde yer alan seyahat kısıtlaması hakkında konuşan otobüs firmaları, terminallerde her zaman olduğu gibi seyahat edilebildiğini söyledi.

TERAVİH NAMAZLARI EVLERDE KILINDI

Vatandaşlar Ramazan ayının ilk teravih namazını mescide çevirdikleri evlerinde aileleriyle birlikte kıldılar.

SİYER YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İlimizde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Mevlid Haftası münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından Siyer Yarışması düzenlendi.

Pamukçu: “Kalabalık İftar Sofralarından Uzak Durun”

Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Kovid-19 salgını nedeniyle kalabalık iftar sofralarından uzak durulması gerektiğini söyledi.

NÖROLOJİ UZMANI IŞIK GÖREVİNE BAŞLADI

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan nöroloji uzmanı hasta kabulüne başladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.