Önceki Sonraki
MOR KİRYAKUS MANASTIRINDA 2. ETAP RESTORASYON ÇALIŞMASI
DEDEBEK’TEN RAMAZAN MESAJI
ARAZİ KAVGASINDA 5 KİŞİ YARALANDI
RAMAZAN AYINI DEĞERLENDİRELİM
Vali Şahin İlçemizde İncelemelerde Bulundu

Otobüs Terminali Bakımsızlıktan Dökülüyor

Hizmete açıldığı 2006 yılından şu ana kadar bakım ve onarımın yapılmadığını söyleyen firma yetkilileri ve çalışanlar, Batman'ın tek Şehirlerarası Otobüs Terminaline sahip çıkılmasını istiyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-02-21 13:31:47 eklenmiş

 

Temeli eski Belediye Başkanlarından merhum Salih Gök tarafından atılan ve 2006 yılında hizmet vermeye başlayan terminal bakımsızlıktan dökülüyor.

Her gün yüzlerce kişiye hizmet veren, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde birçok sorun ve eksik nedeniyle yolcuların mağdur olduğu belirten firma yetkilileri, zemin ve duvar fayanslarının kırık olduğunu, çatılarının damladığını ve birçok sorunlarının olduğunu söyledi.

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin kentin aynası olduğunu söyleyen firma sahipleri, yetkililerden otogarın bir an önce Batman'a yaraşır bir görünüme kavuşturulmasını gerektiğini ifade etti.

"İNSANLAR YÜRÜMEKTE BİLE ZORLANIYOR"

Batman Otogarının sorunlarının sayarak bitirilemeyeceğini söyleyen firma yetkilisi Erkan Alın, "Otogarımızın sorunları say say bitmez. Her yağmurda peronun her yerinden su damladığından milletin eşyaları ıslanıyor. Geçen gün içerde seramikler yerinden düştü bir adam ölümden kıl payı kurtuldu. Defalarca anlatmamıza rağmen kimse ilgilenmiyor. Isıtma ve soğutma sistemi; bir bölümde var bir bölümde yok. Peronun girişi gözler önünde… insanlar yürümekte bile zorlanıyor. Bu görüntü Batman'a hiç yakışmıyor. Batman'ın otogarı böyle mi olmalı? Bir ATM getirmişler para çekebiliyorsun ama yatıramıyorsun. Bu nasıl bir hizmet?" ifadeleri kullandı.

"OTOGARIN BİRÇOK YERİNDE FAYANSLAR KIRIK"

2006 yılından beri otogara hiçbir hizmet yapılmadığını belirten firma çalışanı Muhittin Kaya, "Sıkıntılarımız çok, peron düzenlemesi yok, otogarın birçok yerinde fayanslar kırık halde. Batman Otogarına 2006'dan beri hiçbir şekilde bakım yapılmamıştır. Peronlara bakın… firma isimlerinin çoğu yok. 2006'dan bu yana ne soran var ne de bakan. Zemin fayanslarının çoğu kırık olduğu için birçok kez vatandaşın ayağı takılıp düşüyor ve bir yeri kesiliyor. Allah muhafaza bir gün birine bir şey olursa ne olacak? Buraya acilen bir el atılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

“BU MANZARA BATMAN'A HİÇ YAKIŞMIYOR"

Batman Otogarı'nın bakımsızlıktan çökmek üzere olduğunu dile getiren firma çalışanı Cengiz Eylenti, otogara yapıldığı tarihten beri hiçbir çalışma ve bakım yapılmadığını söyledi.

Eylenti, "Yetkililerden otogara kim gelmişse not alıyorlar ama değişen bir şey yok. Yerlerimizin hepsi çukur olmuş durumda. Altyapı yok. Bir su döküldüğünde baştan sona kadar suyu çekmek zorunda kalıyoruz. Tavanlar damladığından yolcu eşyalarını bırakacak yer bulamıyoruz. Kim Batman Otogarına gelse bu durumdan şikâyet ediyor. Çocuklar bu çukurlardan dolayı yürüyemiyorlar. Bizde el arabalarımızla halkın eşyalarını çekemiyoruz. Yetkililer buraya bir düzen ve hizmet getirmeleri lazım. Batman nüfusu 600 bini geçmesine rağmen otogarımızın haline bakın… böyle mi olması lazım? Bu manzara Batman için büyük bir ayıp." ifadelerini kullandı.

"HER GÜN FAYANSLAR DÖKÜLÜYOR"

Bir diğer firma yetkilisi Halim Akbaş, "Batman Otogarımız komple dökülüyor. Peronların bütün fayansları kırktır. Duvar fayansları dökülüyor ve çok bakımsız halde. Yolcular buraya geldiğinde birçok sıkıntıyla karşılaşıyor. En basiti zeminin fayansları kırık olduğundan yolcu eşyasını bile çekemiyor ve doğru dürüst oturacak yer bulamıyor. Bu sorunlarımızı birçok kez dile getirmemize rağmen kimse bir çözüm bulamadı. Yetkililer gelip sorunları yerinde görmelerine rağmen hiçbir şey yapmadılar. Burası Batman'a hiç yakışmıyor. Yetkililere çağrımız Batman Otogarına sahip çıkmaları ve düzenleme getirmeleridir." şeklinde konuştu.

"BATMAN'IN AYNASI OLMASINA RAĞMEN HİZMET GÖRMÜYOR"

"Batman Otogarı şehrimizin aynasıdır." diyen bir diğer firma yetkilisi Burhan Uğur, yetkililerin otogara derhal sahip çıkmaları gerektiğini belirterek şöyle konuştu: "Batman Otogarı şu anda çok kötü bir durumda. Batman Otogarı'nın Türkiye'nin diğer illerindeki otogarlar gibi bakımlı ve temiz olmasını istiyoruz. En azından bir yolcu Batman'a geldiğinde rahat bir ortamla karşılaşsın. Zemin, duvar fayanslarımız ve peron tavanları kırık ve döküktür. Birçok sorunumuzu iletmemize rağmen, değişen bir şey olmadı. Salgından dolayı otogar 6 ay kapalı kaldı, bu süre zarfında tadilat yapılabilirdi. Burası Batman'ın aynası olmasına rağmen hiçbir hizmet görmüyor. Türkiye'nin en küçük bir ilçesinin otogarı bile Batman Otogarından daha bakımlı ve temizdir. Buraya her kesimden insan geliyor. Burayı bu halde gören bir kişi Batman için de aynı fikre kapılacak. Batman Otogarı'nın sorunlarına bir an önce çözüm bulmalarını Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimizden istiyoruz." MEHMET TAİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
"YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİNAMİK DENETİM" GENELGESİ

Türkiye genelinde "Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim" uygulanacağı açıklandı.

TOPLU ARAÇLARLA SEYAHAT YAPILABİLİNİR

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine Covid-19 tedbirleri kapsamında gönderdiği "Kısmi Kapanma" konulu genelgesinde yer alan seyahat kısıtlaması hakkında konuşan otobüs firmaları, terminallerde her zaman olduğu gibi seyahat edilebildiğini söyledi.

TERAVİH NAMAZLARI EVLERDE KILINDI

Vatandaşlar Ramazan ayının ilk teravih namazını mescide çevirdikleri evlerinde aileleriyle birlikte kıldılar.

SİYER YARIŞMASI DÜZENLENDİ

İlimizde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Mevlid Haftası münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından Siyer Yarışması düzenlendi.

Pamukçu: “Kalabalık İftar Sofralarından Uzak Durun”

Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Kovid-19 salgını nedeniyle kalabalık iftar sofralarından uzak durulması gerektiğini söyledi.

NÖROLOJİ UZMANI IŞIK GÖREVİNE BAŞLADI

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan nöroloji uzmanı hasta kabulüne başladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.