Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

İŞKUR’DAN MAĞDUR VATANDAŞLARA İSTİHDAM

Batman Sosyal Yardımlaşma Vakfının desteğiyle Türkiye’de bir ilk olan Merhem Projesini hayata geçiren Batman İŞKUR İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma Vakfının tespit ettiği mağdur vatandaşlara istihdam sağlıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-12 16:30:03 eklenmiş

 

Projeyle ilgili Beşiri Gazetesine açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, “Şimdiye kadar 300'ün üzerinde başvuru oldu. Arkadaşlarımızın ikna etmesi ile şimdiye kadar 90’a yakın bir istihdam söz konusu. Yılsonuna kadar daha fazla sayı bekliyoruz. “ dedi.

Bu proje sayesinde, Batman İŞKUR’un, Türkiye'de en fazla sosyal yardımlaşma yararlanıcılarına iş sağlayan kurum olma noktasına geldiğini belirten Eviz, “ Arkadaşlarımız bu manada yoğun bir tempoda sosyal yardımlaşma ile beraber işbirliği yaparak sürdürüyorlar. 90'a yakın istihdam edildi, projelere alındı bunlar takip ediliyor. Bunlar ne kadarı işe devam edecek ne kadarı devam etmeyecek, onu biz takip ediyoruz. Ayın sonunda bunu bir rapor halinde Türkiye'ye örnek bir çalışma olarak, bir kitapçık şeklinde belki bir eser şeklinde çıkar diye düşünüyoruz.” Dedi. MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.