Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

MAAŞ ARTIŞI ENFLASYONLA UYUMLU OLMALI

Memur maaşlarına yapılan zammın enflasyonla uyumlu olması gerektiğini belirten Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, ya enflasyonun durdurulması veya maaş artışının enflasyona uydurulması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-12 16:37:23 eklenmiş

 

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Aksoy, “Enflasyon süratle yükselirken memurumuzun alım gücü hızla düşüyor ve toplumda memnuniyetsizlik artıyor. Seyyanen zam verilmeli, gelir kaybı giderilmeli.  Enflasyon durdurulmalı veya maaş artışı enflasyona uydurulmalı.  Gelir vergisi, maaşları eriten bir unsur olmaktan çıkarılmalı.  Sözü verilen 3600 ek gösterge hayata geçirilmeli.” İfadelerini kullandı.

 

Aksoy, Eğitim Bir Sen olarak taleplerini şöyle sırladı: “Maaş/Ücret İyileştirilmesi, Refah Payı Sözleşmeliye Kadro, 3600 Ek Gösterge, Gelir Vergisi Adaletsizliği, YHS‘nın GİH Sınıfına aktarılması, Ekonomik dalgalanmalar, Enflasyondan kaynaklı kayıplar, Kamuda çözüm bekleyen sorunların çözülmesi.” MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.