Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

Minia Kudüs tırına ziyaretçi akını

Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı iş birliğiyle hazırlanan Mescid-i Aksa minyatürünü taşıyan Minia Kudüs tırını ziyaret eden Batmanlılar duygulu anlar yaşadı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-12 16:40:25 eklenmiş

 

Türkiye genelinde farklı illerde halkın ilgisine sunulacak Yetimler Vakfı ve Filistin Vakfı'nın iş birliği ile hazırlanan Mescid-i Aksa maketi halktan yoğun ilgi gördü.

Perşembe günü Batman’a gelen Minia Kudüs tırı, 2 gün boyunca sabah 10.00 ila akşam 22.00 arasında Atatürk Parkı’nda halkın ziyaretine açıldı.

Mesid-i Aksan’ın minyatürünü görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirten vatandaşlardan Veysi Kurşun, "Burada Kudüs’ü, ilk kıblemizin minyatürünü görmek beni çok duygulandırdı. Peygamberimize, Kâbe’ye dönmesi emredilmeden önce ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya doğru namaz kılınıyordu.  Kudüs şu an işgal altında. İnşallah en kısa zamanda da kurtulur. Allah Kudüs’ü canlı bir şekilde görmeyi de bize nasip etsin." duasında bulundu.

"BİZE BU İMKÂNI SAĞLAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN"

Kudüs'ün sevgisini her zaman kalplerinde taşıdıklarını dile getiren Yakup ışık, "Kudüs’ün maketini bize getirmişler. Gelip gördük. Gerçekten çok duygulandık. Bize bu imkânı sağlayanlardan Allah razı olsun. Kudüs’ü maket şeklinde görmekte beni çok mutlu etti. Kudüs her zaman kalbimizdedir. Kudüs’e elimizden gelen bütün desteği vermemiz gerekiyor." dedi.

Minia Kudüs maketine bakarken çok duygulandığını belirten Muhammed Nurullah Sönmezışık ise "Öncellikle bize bu imkânı sağlayan Yetimler Vakfından Allah razı olsun. Rabbim bize bir an önce Kudüs’e gitmeyi de nasip etsin. İçerde çok duyulandım. O kutsal topraklara kurban olurum. Bide canlı görsek daha çok duygulanacağız." diye konuştu.

"BU GİBİ İMKANLARIN HER ZAMAN HER YERDE OLMASI GEREKİR"

Herkesin mutlaka Minia Kudüs tırını görmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Alkışlar ise şunları söyledi: “Minia Kudüs tırının içini dolaşırken çok duygulandık. Herkesin buraya gelip görmesini tavsiye ediyorum. Allah Filistin halkını muvaffak etsin. Onları o zalim siyonistlerin elinden kurtarsın inşallah. Çok duygulandık. Bu gibi imkanlar her zaman her yerde olması gerekiyor.”

Mete Mete adlı vatandaş ise "Bize Kudüs’ü bu şekilde gösteren ve imkân verenlerden Allah razı olsun. İçeri baktığımızda maneviyatımız arttı, duygularımız kabardı. Kendimizi Kudüs’te hissettik. Çok güzeldi. Allah Filistin’e yardım etsin." diye duygularını paylaştı.  MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.