Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

AFAD’TAN EĞİTİM ÇADIRI

Beşiri’de açılan Afad Eğitim Çadırında konunun uzmanları tarafından deprem ve afetlerle ilgili eğitimler verilmeye başlandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-18 12:52:12 eklenmiş

 

2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi ile tüm Türkiye’ de olduğu gibi Beşiri’de de “Afet Eğitim Seferberliği” başlatıldı.

Bu kapsamda Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından İlçe Cumhuriyet Meydanında Eğitim Çadırı kuruldu. Kaymakam Mahmut ŞENER ile Batman AFAD Müdür Vekili Sait YEL, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Hakan ARIKAN, İlçe Emniyet Amiri Bilal ÇİL, Yazı İşleri Müdürü Ersin ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin AKIN, jandarma personelleri ve Beşiri Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Eğitim Çadırında AFAD Eğitim Uzmanı Hüseyin YILDIRIM tarafından verilen eğitime katıldılar.

Bir hafta süreyle kurulu kalacak çadırda yaz Kuran Kursları bünyesindeki öğrenciler ile Telafide Ben de Varım kapsamında okullardaki öğretmen ve öğrenciler katılacaklar.

Halka da çağrıda bulunan Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, “Ayrıca tüm vatandaşlarımızı da Cumhuriyet Meydanında kurulu olan çadırımıza bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.