Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

AŞI OLUN VE KURALLARA UYUN ÇAĞRISI

Bayramda oluşacak yoğun temaslardan ötürü bayram sonrası Batman’da vaka sayısında ciddi artış yaşanabileceğini belirten İl Sağlık Müdürü Pamukçu, vatandaşları bir an önce aşı olmaya ve bayramda kurallara uymaya çağırdı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-18 12:53:13 eklenmiş

 

 

İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, bayram öncesi önemli uyarılarda bulunarak herkesi aşı olmaya çağırdı. Pamukçu vakalarına artmaması için bayramda yakın temastan uzak durulması, hijyen ve diğer kurallara uyulması çağrısında da bulundu.

Pamukçu yaptığı açıklamada, “Bilim dünyasının üzerinde ittifak ettiği ender konulardan birisi AŞI… Genç, yaşlı demeden tüm vatandaşlarımız, acilen Covid-19 aşı noktalarına başvurmalı, Mobil ekiplerimize mahalle büyükleri ve kanaat önderleri eşlik etmelidir.” İfadelerini kullandı.

Bayram sonrasına dikkat çeken Pamukçu, “Bölgemizde ve ilimizde son günlerde, COVİD-19 vaka artışı ile karşı karşıyayız. Son günlerde olan sosyal hareketlilik ve Bayram döneminde olacak kalabalık aile ortamı ve bayramlaşmalar vaka sayılarında ciddi artışa neden olacağını öngörüyoruz. Yaşlı nüfustaki aşılama oranı yüksek olduğundan, Yoğun bakımlarımızda henüz problem yaşamıyoruz. Bununla beraber vaka artışı, beraberinde servis ve yoğun bakımlarda artışa neden olabilir.” Uyarısında bulundu. MEHMET MİKYAS

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.