Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

Darbe Girişimi Lanetlendi

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde düzenlenen programda halka hitap eden Vali Hulusi Şahin, "Şunu unutmayın, 15 Temmuz bir Sevr provasıydı." dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-18 13:01:18 eklenmiş

 

FETÖ'nün ABD'nin desteğiyle 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü dolayısıyla Batman Valiliği tarafından anma programı düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda bir araya gelen halk, sık sık tekbir getirip darbe girişimine bir kez daha tepki gösterdi.

Etkinlik, Mehmet Emin Terece İmam Hatibi Havzullah Kavak’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için dua etti. Daha sonra program, slayt gösterimleriyle devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın millete sesleniş konuşması canlı olarak dinlendikten sonra programda ilahi ve marşlar seslendirildi.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Batman Valisi Hulusi Şahin, “Menfur 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. 15 Temmuz’u iyi anlamalıyız. Çünkü 15 Temmuz darbe gecesi Kıbrıs’ta binlerce İngiliz askeri Fethiye’yi işgal etmek üzere hazırlık yapıyor. Şunu unutmayın 15 Temmuz bir Sevr provasıydı. Milli mücadele döneminde Sevr’i gerçekleştiremeyen ehli salip yani haçlılardı. Fethullah Gülen denen kişi o dönemde papaya bir mektup gönderiyor ve diyor ki; ‘En kalbi duygularımızla, hizmetlerimi zat alinizin emirlerinize sunuyorum, kabul buyurun’ diyor. Ama bu milletin kahramanlığını hesap edemediler.” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, konuşmasının devamında, “Değerli kardeşlerim; 15 Temmuz menfur işgal girişimi, milletimizin feraseti ve şecaatiyle boşa çıkarıldıktan sonra Türkiye sanki ayağındaki prangadan kurtulmuş oldu. Meğer terörle mücadelede istediğimiz sonucu alamamamızın ve dış politikada büyük mesafeler kat edemememizin ve diğer pek çok noktada başarılarımızın yetersiz olmasının sebebi kendi içimizdeki hainlermiş. Düne kadar başka ülkelerden İHA talep ederken şu anda birçok ülke bizden İHA ve SİHA’ larımızı talep ediyorlar.” diye konuştu. Program ilahilerin seslendirilmesinin ardından son buldu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.