Önceki Sonraki
“YOK EDİLEN İNSANLIKTIR”
HÜDA PAR’DAN ESNAFA BAYRAM ZİYARETİ
Bayramlaşıp Aşı Oldular
ARAÇ ŞARAMPOLE YUVARLANDI
BEŞİRİ’DE 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

HALK HÜDA PAR’DAN CESARET ALIP MEYDANA İNDİ

Darbe girişiminin ilk saatlerinde, darbenin başarılı olup olmayacağı daha belli olmadan HÜDA PAR’ın her türlü riski göze alarak meydana indiğini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Şahin, halkın HÜDA PAR’ın bu tavrından cesaret alarak meydana indiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-07-18 13:03:44 eklenmiş

 

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, bazı kesimlerin görmezden gelmesine rağmen darbe girişimine karşı ilk meydana inenlerin HÜDA PAR mensupları olduklarının herkes tarafından bilindiğini ifade etti.

 “HÜDA PAR SAHAYA İNMEDEN EMNİYETİN IŞIKLARI YANMADI”

Başkan Şahin, “Batman’da daha hiçbir kesim sahaya inmeden, HÜDA PAR’ın fedakâr gençleri sahaya inmişlerdi. HÜDA PAR sahaya inmeden, emniyet müdürlüğünün etrafında tekbir sesleri getirmeden önce emniyetini ışıkları yanmadı. HÜDA PAR’dan cesaret alan halk sokaklara inmeye başladı.” İfadelerini kullandı.

“HÜDA PAR’IN BU CESARET VE KAHRAMANLIĞI GÖRMEZDEN GELİNİYOR”

HÜDA PAR’ın bu cesaret ve kahramanlığının bazı kesimler tarafından görmezden gelindiğini söyleyen Başkan şahin, “Darbenin gerçekleşmemesinin ardından yapılan etkinliklerde bu darbeye karşı büyük bir cesaret gösterenler sanki başka kesimmiş gibi tamamen kendi reklamlarını yaptılar.” İfadelerini kullandı.

 “DARBE GİRİŞİMİ OLURSA AYNI CESARET VE FEDAKÂRLIĞI YİNE GÖSTERECEĞİZ”

Başkan Şahin, değerlerine sahip çıkma, birlik ve beraberliklerine sahip çıkma adına, daha önceden yaptıkları fedakârlıklar gibi bugün de aynı şeyi yapacaklarını belirtti. Başkan Şahin, “Bizim değerlerimize karşı yapılacak her saldırıda, Müslüman halkın birlik ve beraberliğine saldırı olursa, dün nasıl büyük bir cesaretle engel olmaya çalışmışsak, bugün de böyle girişimlerle karşılaşırsak, onun-bunun ne dediğine bakmadan Allah’ın izniyle, girişimlerinin gerçekleşmemesi için ilk biz karşı çıkacağız.” Diye konuştu. MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÇİFTÇİLER YETERİ KADAR SULAMA YAPAMIYOR

Bölge illerinde yaşanan elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden dolayı pamuk tarlalarında yeteri miktarda sulama yapamadıklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kuruma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BİLİNÇLİ SULAMA KONUSUNDA EĞİTİMLER VERİLECEK

Son 50 yılın en kurak mevsimini yaşadıklarını belirten Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, önümüzdeki yıllarda da kuraklığın görülme olasılığı olduğunu söyleyerek çiftçileri bilinçli sulama yapmaları konusunda eğiteceklerini belirtti.

Sağlık Sen: “İş Yükü Ağırlaştı, Maaşlar Eridi”

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine sayılı günler kala kitlesel basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Batman Şubesi emeklerinin arttığını, iş yüklerinin ağırlaştığını ama maaşlarının eridiğini belirterek haklarının masada kalmamasını istedi.

Denetimler Yoğunlaşacak

İlimizde Covid-19 vakalarında artış yaşanması nedeni ile Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

İkiz kavun görenleri şaşırttı

Hazro tarlalarından toplanan kavunların arasında çıkan ikiz kavunu görenler şaşkınlıkla kavunu inceliyor.

ÇİFTÇİLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Girdi maliyetlerinin artması, desteklemelerin yetersizliği, enerji ve su sorunlarının yanı sıra Batman ve diğer bölge illerinde şiddetini hissettiren kuraklık çiftçileri kara-kara düşündürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.