Önceki Sonraki
ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET
Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek
İKİKÖPRÜ’DE HİZMET SEFERBERLİĞİ
HÜDA PAR YÖNETİMİNDEN KAN BAĞIŞI
HAZAR ANKARA YOLCUSU

SAĞÇEV: “ANIZ YANGINLARINA MÜSAMAHA GÖSTERİLMESİN”

Anız yangınlarının şimdiden başladığını, bu durumun pandemiyle mücadele eden Batman halkının büyük sağlık sorunları yaşamasına neden olacağını belirten Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (Sağ-Çev) Başkanı Ömer Faruk Dursun, yetkililerin anız yangınlarına müsamaha göstermemelerini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:02:43 eklenmiş

 

Dursun, Batman’da hububat hasadının ardından başlayan anız yangınlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Her sene yaz aylarının bitmesine yakın bir zamanda başlayan anız yangınlarının özelde Batman, genel olarak da ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Dursun, anızın büyük zarar verdiğini söyledi.

“PANDEMİ İLE MÜCADELE OLUMSUZ ETKİLENECEK”

Yetkilileri anız konusunda tedbir almaya çağıran Dursun, ,“Pandemi ile mücadele ettiğimiz bu dönemde özellikle hastalıktan etkilenmiş veyahut tedavi süreci devam eden hastaların temiz hava ve oksijene ihtiyacı varken yakılan anızların nasıl olumsuz bir etki oluşturacağı herkesin malumudur. Bundan dolayı yetkililerin özellikle halk sağlığı söz konusu olduğu bu dönemde gerekli tüm tedbirleri alması gerekmektedir.” Dedi.

 “ANIZ YANGINLARI YAŞAMI TEHDİT EDİYOR”

Yangınlar sırasında havanın kirlendiğini, karayolu civarındaki anız yangınlarının ise görüş mesafesini azaltarak, trafik kazalarına sebep olduğunu belirten Dursun, “Yangınlar bazen komşu tarlaları yok etmekte, çitleri tarla üzerinden geçen elektrik ve telefon direklerini ve meyve ağaçlarını yakabilmektedir. Anız yangınları bazı durumlarda orman ve konut yangınlarına da sebep olabilmektedir” ifadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÜRMOB'dan Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarına ilişkin duyuru

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Burdur'da kamu konutu satışı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Akaryakıt istasyonu kiralama ihalesi

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafii Özperk, Ankara’ya tayini çıkan Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Hazar’a plaket vererek çalışma hayatında başarılar diledi.

Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek

İŞKUR Batman İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında olduğu Batman il ve ilçelerinde 224 kişiyi çeşitli kurumlara istihdam edecek.

Yoğun Bakımdaki Hastaların Yüzde 95’i Aşısız

Yoğun bakım servisinde yatan hastaların yüzde 95’inin aşısız olduğunu belirten Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırarak hayatlarını riske atmamalarını istedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.