Önceki Sonraki
ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET
Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek
İKİKÖPRÜ’DE HİZMET SEFERBERLİĞİ
HÜDA PAR YÖNETİMİNDEN KAN BAĞIŞI
HAZAR ANKARA YOLCUSU

Okul Servisleri Kontak Açmanın Sevincini Yaşıyorlar

Yüz yüze eğitim büyük bir heyecanla başlarken 18 aydır okullarda eğitimin olmamasından dolayı okul servislerine olan ihtiyacın ortadan kalkmasıyla çalışmayan servisçi esnafı da aylar sonra kontak açtı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:05:14 eklenmiş

 

Covid-19 salgını sürecinde okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından okul servislerine olan ihtiyacın ortadan kalkmasıyla yaklaşık 2 yıldır kontak kapatan ve çok zor günler geçiren servisçiler de okulların açılmasını sevinçle karşıladı.

Ulaştırma sektörü ve servis esnafı, Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelirken salgın nedeniyle alınan tedbirlerin başladığı 2020’nin mart ayından bu yana kontak kapatmak zorunda kalan okul servisleri, yaklaşık 2 yıldan sonra kontak açmanın sevincini yaşıyor.

Okulların açılması ile birlikte öğrencileri okula getirip götüren okul servisleri sahipleri, bu dönemde çalışacakları süre içerisinde yaşadıkları sıkıntıları geride bırakmayı hedefliyor.

Yüz yüze eğitimin başlamasına sevinen öğrenci taşımacılığı yapan okul servisleri sahipleri, okulların 18 aydır kapalı olmasından dolayı mağdur olduklarına dikkat çektiler.

Bu süreçte çok zor günler geçirdiklerine dikkat çeken okul servisleri sahipleri, tek isteklerinin yüz yüze eğitimin devam etmesi olduğunu dile getirdiler.

“ÖĞRENCİ SERVİSÇİLERİ ÇOK MAĞDUR OLDU”

Okulların kapalı kaldığı süreçte çok mağdur olduklarını belirten Murat Sonsayar, “Pandemi sürecinde 18 ay boyunca okullarımız kapalı kaldı. Fakat bu sene açıldı. Bizim tek beklentimiz ve temennimiz: inşallah herkes kurallara uyar ve eğitim devam eder. Servisçiler olarak eğitim öğretim dönemine hazırız. İnşallah bir an önce bu hastalık belasından kurtuluruz. İnşallah bu sezonu kapanmaksızın sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Allah'tan bir şey olmazsa yine geçtiğimiz yıl yaşadığımız mağduriyetleri yaşamayız. Esnaf olarak çok mağdur olduk, 18 aydan beri öğrenci servisçileri çok mağdur oldu. Diğer sektörler küçük de olsa gelirleri oldu. Fakat bizim herhangi bir gelirimiz olmadı, çalışmayan araçlarımıza masraf ettik ve para harcadık.” dedi.

“OKULLARIN AÇILMASI İLE İŞİMİZİN BAŞINA DÖNDÜK”

Okullar açıldığı için çok sevinçli olduklarını belirten Muhammed Taşdelen, “Yaklaşık 20 aydan beri boş duruyorduk, okulların açılması ile işimizin başına döndük. İnşallah kazasız belasız geçen bir sezon olur. İnşallah bu sezon hayırlı uğurlu olur. Tek temennimiz ise tekrar pandemiden dolayı okullarımızın kapanmamasıdır, yüz yüze eğitimin devam etmesidir.” ifadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÜRMOB'dan Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarına ilişkin duyuru

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Burdur'da kamu konutu satışı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Akaryakıt istasyonu kiralama ihalesi

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafii Özperk, Ankara’ya tayini çıkan Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Hazar’a plaket vererek çalışma hayatında başarılar diledi.

Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek

İŞKUR Batman İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında olduğu Batman il ve ilçelerinde 224 kişiyi çeşitli kurumlara istihdam edecek.

Yoğun Bakımdaki Hastaların Yüzde 95’i Aşısız

Yoğun bakım servisinde yatan hastaların yüzde 95’inin aşısız olduğunu belirten Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırarak hayatlarını riske atmamalarını istedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.