Önceki Sonraki
ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET
Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek
İKİKÖPRÜ’DE HİZMET SEFERBERLİĞİ
HÜDA PAR YÖNETİMİNDEN KAN BAĞIŞI
HAZAR ANKARA YOLCUSU

Öğrenci ve Velilerde Kırtasiye Telaşı

Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiyelerde başlayan canlılık devam ederken veliler de bir buçuk yıl aradan sonra çocukları için alış veriş yapma heyecanı yaşıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:22:12 eklenmiş

 

Okulların açılmasıyla birlikte yoğun bir iş temposuna giren kırtasiyeciler tatlı bir telaş yaşıyorlar. Kırtasiyeciler velilerin ve öğrencilerin taleplerini karşılayabilmek için harıl harıl çalışıyor. Velilere ve öğrencilere kırtasiye malzemelerinin en kalitelisini ve en uygun fiyata sunmaya çalışan kırtasiyeciler ürün yelpazesini geniş tutuyor.

Daha önceki yıllara oranla kırtasiye ürünlerine yoğun bir talep olduğunu dile getiren kırtasiye esnafı Reşit Maviş, satışlardan çok memnun olduğunu söyledi.

Geçen seneden kalan kırtasiye ürünlerinin ellerinde kaldığı için veli ve öğrencilere fiyat noktasında yardımcı olabildiklerini dile getiren Maviş, yaşadıkları alışveriş telaşını şu şekilde anlattı: "Listeler şimdiden gelmeye başladı. Tabi 2 yıldır alışveriş yapmadı. Öğrenci ve velilerde dolayısıyla listesini alıp koşa koşa kırtasiyeye geliyor. Şu anda onların ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz, fiyat noktasında da elimizden geldiği kadarıyla cazip olmaya ve piyasalara uymaya çalışıyoruz. Şu an ki işten memnunuz."

Genel olarak bütün ürünlerde olduğu gibi kırtasiye malzemelerinde de bir artış olduğunu ifade eden Maviş, fiyatların uygunluğunun markaya göre değiştiğine dikkat çekti.

"Biz elimizden geldiği kadarıyla indirim yapıp 100 TL tuttu ise 80, 85’e düşürerek yardımcı olmaya çalışıyoruz." diyen Maviş, “Geçen seneden de elimizde ürünler kalmıştı, onun da fiyat indirimlerinde etkisi var. Asıl maliyet anaokulları kısmında çıkıyor, hem ürünler fazla hem de kalitede markalı ürünler isteniyor. Bu şekilde 200-300 TL civarında bir maliyet çıkıyor, diğer sınıflarda ise ihtiyaçlar defter, kalem, boya gibi ürünler olduğu için 100-150 TL civarında çıkabiliyor. Tabi fiyatlar alacağınız marklara bağlı, uygun olanı da var pahalı olanı da var. Satışlar çok iyi yüzümüz gülüyor." MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
TÜRMOB'dan Yeminli Mali Müşavirlik Sınavlarına ilişkin duyuru

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Burdur'da kamu konutu satışı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

Akaryakıt istasyonu kiralama ihalesi

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

ÖZPERK’TEN HAZAR'A PLAKET

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafii Özperk, Ankara’ya tayini çıkan Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Hazar’a plaket vererek çalışma hayatında başarılar diledi.

Yüzlerce Vatandaş İstihdam Edilecek

İŞKUR Batman İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında olduğu Batman il ve ilçelerinde 224 kişiyi çeşitli kurumlara istihdam edecek.

Yoğun Bakımdaki Hastaların Yüzde 95’i Aşısız

Yoğun bakım servisinde yatan hastaların yüzde 95’inin aşısız olduğunu belirten Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırarak hayatlarını riske atmamalarını istedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.