Önceki Sonraki
Saadet Partisi Beşiri’de Kongreye Gitti
OKUL DUVARLARI RENGÂRENK
MAZLUMLARIN NECATIDIR NUR MUHAMMED
ÖZDEMİR’DEN BEŞİRİ KÖYLERİNE ZİYARET
Yıldız Beşiri Esnafını Ziyaret Etti

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN PROTESTO

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıların giderilmemesi üzerine velileri ile birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-26 17:02:09 eklenmiş

 

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, servise çok sayıda öğrencinin alındığını ve okula iki ders geç kaldıklarını belirtirken veliler ise durumu yetkililere bildirdi.

Kocalar köyünde okulları olmadığı için taşımalı sistemle Batman’da farklı okullara giden öğrenciler, servise gereğinden çok fazla öğrencinin alındığını, erken saatte okulda olmaları gerekirken servisin geç gelmesinden dolayı okullarına en az bir saat gecikmeli ulaştıklarını belirtti.

Yaşanan duruma tepki gösteren öğrenciler, velileriyle birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.

Jandarma Karakol Komutanı ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüşen öğrenci veliler, öğrencilerin yaşadığı sorunu anlattı.

Taşımalı Eğitim Sistemi’ne tepki gösteren öğrenciler, taşıma servisinin kendilerini mağdur ettiğini belirtti. Servisin hem kendilerini geç aldığını hem de fazla öğrenci taşımasından dolayı üst üste ve ayakta yolculuk yaptıklarını ifade eden öğrenciler, ayrıca servisin okullarına uzakta kendilerini indirdiğini iddia etti.

Okul bitiminde ise birkaç saat boyunca servis bekledikten sonra evlerine gittiklerini öne süren öğrenciler, bu durumdan şikâyetçi olduklarını dile getirdi.

“50-55 ÖĞRENCİYİZ KÜÇÜK BİR SERVİSE SIĞIYORUZ”

Öğrenci Doğan Koyuncu, “Sabah 06.00’da köyden çıkıyoruz. Bir tane servis tek geliyor. 50-55 öğrenciyiz ve hepimiz küçük bir servise sığıyoruz. Okullara giderken çoğumuzu Batman Park’ta indiriyor. 8-10 arkadaş var, Korike’de bir okul var ve oraya kadar gidiyorlar. Herkes yürüyerek gidiyor. Gültepe’dekiler, Endüstri’dekiler. 3-4 ders geç kalıyoruz. Zaten 2-3 hafta böyle geç kalsak sınıfta kalacağız.” dedi.

“DERSLERİMİZDEN KALIYORUZ”

Duruma tepki gösteren bir diğer öğrenci Yusuf Toprak, “Bizim servisçi bize, ‘Sabah 06.30’da yolun üstünde durun gelip sizi alacağız’ diyor. Saat 09.00 oluyor daha yeni geliyor bizi alıyor. Okula gittiğimizde 2-3 ders geç kalıyoruz. Saat 15.00’da okuldan çıkıyoruz, servisçi bizi 18.30’da falan alıyor. Hep derslerimizden geç kalıyoruz. Arkadaşlarımızı okullarına bırakmıyor.” ifadelerini kullandı.

Çocuklarının yaşadığı sıkıntıları İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüşen veliler, sorunun kısa sürede çözüleceğinin belirtildiğini kaydetti. Daha sonra veliler, öğrencileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden ayrıldı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ODUN SOBASINA RAĞBET

Doğalgaz kullanmayan vatandaşlar, elektriğe yapılan yüksek zamlar nedeniyle odun ve kömür sobası alımına başladı.

SAĞ-ÇEV: “SAĞLIKTA NORMALE DÖNÜLSÜN”

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (Sağ-Çev) Başkanı Ömer Faruk Dursun, “Eğitimde olduğu gibi sağlıkta da normale dönülmelidir. Hastaneden randevu alabilme uygulaması yeniden başlamalı, doktor açığı kapatılarak eksik branşlar tamamlanmalıdır.” dedi.

Saadet Partisi Beşiri’de Kongreye Gitti

Saadet partisi Beşiri ilçemizde kongreye gitti. Tek liste ile gidilen seçimde Beşiri İlçe Başkanlığına Ebubekir Dedebek seçildi.

OKUL DUVARLARI RENGÂRENK

İlçemizde yürütülmekte olan "Beşiri Bir Tuval Bende Bir Ressamım" projesi devam ediyor.

MAZLUMLARIN NECATIDIR NUR MUHAMMED

Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayan Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü, “Yeryüzü zifiri karanlığa bürünmüşken, zulüm kuşanmış kalpler insanlığa vahşet olurken, mahrumların nuruyla aydınlığa kavuştuğu, mazlumların necatıdır Nur Muhammed.” İfadelerini kullandı.

“KÜRT SORUNU YOKTUR DEMEKLE BİTMEZ”

Kürt sorunu yoktur iddialarıyla ilgili açıklamada bulunan Batmanlı siyasetçi, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Serkan Ramanlı, “Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin bir sorunu yoktur demekle Kürtlerin yüzyıldan fazladır devam eden sorunları çözülmüş olmuyor. Yani gözünüzü kapamakla gece olmuyor.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.