Önceki Sonraki
Saadet Partisi Beşiri’de Kongreye Gitti
OKUL DUVARLARI RENGÂRENK
MAZLUMLARIN NECATIDIR NUR MUHAMMED
ÖZDEMİR’DEN BEŞİRİ KÖYLERİNE ZİYARET
Yıldız Beşiri Esnafını Ziyaret Etti

ARAŞTIRMA HASTANESİNE YENİ CİHAZLAR

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulumu tamamlanan 2 bilgisayarlı tomografi, 1 MR cihazı hizmete sunuldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-10-10 13:09:35 eklenmiş

 

ACİL HİZMETLERDE BİR İLK

Konuyla ilgili İl Sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Eğitim Araştırma Hastanemiz acilinde kurulan bilgisayarlı tomografi cihazı, BT Anjiyografi yapabilme özelliği ile hastalara tanı-tedavi noktasında kolaylık sunacaktır. Ayrıca bu cihazda bulunan ASIR Algoritması teknolojisiyle doz azaltma özelliği sayesinde hastanın maruz kalacağı radyasyon yükü azalmış olacaktır. Eğitim Araştırma Hastanemiz poliklinik hizmetlerinde kullanılacak olan bilgisayarlı tomografi cihazı da koroner BT Anjiyografi özelliği ile hastaların tanı-tedavi imkanını kolaylaşacaktır. ASIR-V Algoritması sayesinde hastaya verilecek olan radyasyon dozunu minimize edip masa hareketini hızlandırıp görüntü kalitesini düşüren pikselleri ortadan kaldırarak daha net bir görüntü elde etmemizi sağlayacaktır. Bu özellik sayesinde hastanın maruz kalacağı radyasyon yükü azalmış olacaktır.” Denildi.

BÖLGEYE HİTAP EDECEK

Açıklamanın devamında, “Eğitim ve Araştırma Hastanesine kurulan MR cihazı ise; 70 cm genişliğindeki hasta giriş tüneline sahip olup, bölgemizde bu açıklığa sahip ilk cihaz olma özelliğine sahiptir. Özellikle klostrofobik kapalı alan fobisi olan hastalarda MR çekim zorluğunu ortadan kaldıracaktır. 180 cm tüm vücut görüntüleme özelliği sayesinde daha geniş kesitlerde alanların görüntüleri daha net bir şekilde alınarak tanı ve tedavi rahatlığı sağlanacaktır. Biyopsi uyumlu meme bobini sayesinde meme MR çekilebilecek ve meme kanseri şüphesi olan veya meme kanseri tanısı almış hastaların sevki önlenmiş olacaktır. Sessiz MR uygulamaları sayesinde özellikle hastaların uzun çekimlerde konforunu artıracaktır.” İfadeleri kullanıldı. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ODUN SOBASINA RAĞBET

Doğalgaz kullanmayan vatandaşlar, elektriğe yapılan yüksek zamlar nedeniyle odun ve kömür sobası alımına başladı.

SAĞ-ÇEV: “SAĞLIKTA NORMALE DÖNÜLSÜN”

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (Sağ-Çev) Başkanı Ömer Faruk Dursun, “Eğitimde olduğu gibi sağlıkta da normale dönülmelidir. Hastaneden randevu alabilme uygulaması yeniden başlamalı, doktor açığı kapatılarak eksik branşlar tamamlanmalıdır.” dedi.

Saadet Partisi Beşiri’de Kongreye Gitti

Saadet partisi Beşiri ilçemizde kongreye gitti. Tek liste ile gidilen seçimde Beşiri İlçe Başkanlığına Ebubekir Dedebek seçildi.

OKUL DUVARLARI RENGÂRENK

İlçemizde yürütülmekte olan "Beşiri Bir Tuval Bende Bir Ressamım" projesi devam ediyor.

MAZLUMLARIN NECATIDIR NUR MUHAMMED

Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayan Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü, “Yeryüzü zifiri karanlığa bürünmüşken, zulüm kuşanmış kalpler insanlığa vahşet olurken, mahrumların nuruyla aydınlığa kavuştuğu, mazlumların necatıdır Nur Muhammed.” İfadelerini kullandı.

“KÜRT SORUNU YOKTUR DEMEKLE BİTMEZ”

Kürt sorunu yoktur iddialarıyla ilgili açıklamada bulunan Batmanlı siyasetçi, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Serkan Ramanlı, “Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin bir sorunu yoktur demekle Kürtlerin yüzyıldan fazladır devam eden sorunları çözülmüş olmuyor. Yani gözünüzü kapamakla gece olmuyor.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.