Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

3500 BATMANLI YAPILANDIRMADAN FAYDALANDI

Yapılandırma süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan SGK İl Müdürü Alaettin ÖKTEN, ilimizde toplam 3500 kişinin yapılandırmadan faydalandığını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 10:55:53 eklenmiş

 

Kayıt dışıyla mücadelelerinin sürdüğünü belirten Ökten, “2021 yılı rehberlik ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında kayıt dışıyla mücadele çalışmamız var. İşverenlerin, sigortalıların iş ve işlemlerini bilmeleri açısından STK’larımızı ziyaret ettik ve ziyaret etmeye devam ediyoruz. İşverenlerin en azında çalıştırdığı kişilerin hak ve yükümlülüklerini, kendi sorumluklarını bilmeleri için, kayıt dışı ile mücadele kapsamında yardımcı olsunlar diye ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bilgilendirme broşürlerimizi veriyoruz ve sahayı geziyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Kayıt dışının gün geçtikçe azaldığını belirten Ökten, “Türkiye’de 2000’li yıllarda kayıt dışı yüzde elli iken, yapılan bu çalışmalarla, rehberlik ve bilgilendirme faaliyetleri ile şu anda yüzde otuzun altına inmiştir. Bu da yeterli değil. Bu sadece SSK’nın yapacağı bir iş değil. Hep beraber bütün kamu kurum ve kuruluşları ve bütün STK’ların elbirliğiyle kayıt dışı ile mücadele konusunda beraber çalışmamız lazım ve birimize yardımcı olmalıyız.” Dedi.

Yapılanmanın çok yoğun geçtiğini vurgulayan Ökten, “ Yaklaşık 3500 kişi bize başvuruda bulundu. 200 milyon lira yapılandırma oldu. Şu anda da yaklaşık 50 milyon liralık bir tahsilat yaptık. 3 tane banka ile protokolümüz oldu. Parası olmayan, maddi durumu iyi olmayanlar Vakıflar Bankası, Halk Bankası ve Ziraat bankasıyla bu emekliliği hak eden, günleri ve hizmetleri yetenler geliyordu, bizlerde yazı veriyorduk, onlar da bankadan kredi açıyordu ve böylelikle emekli oldular.” İfadelerini kullandı.

Ökten son olarak şunları söyledi: “ Bu yapılanmalarla devletimizin destekleriyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu talimatla çıkan kanunla bütün vatandaşlara, sigortalılara ve esnaflarımıza bir kolaylık sağladı. Yani peşin ödemelerde %90 bütün faizi siliyor. Yurt içi, yurt dışı fiyat endeksini dikkate alarak güncelleyerek de ödeme yapılıyor. Böylelikle bütün faizden kurtuluyorlar. Çok avantajlı bir yapılandırma. Bir önceki yapılandırma da böyleydi bu da öyle. Amaç esnaf ve işveren sigorta rahatlansın. Çok güzel bir talep oldu ve çok yoğun bir talepte gerçekleştirdik. İnşallah yapılanmaya başvuran borçlu esnafımızı işverenimiz de bu ayın sonunda peşin ödemelerde ilk taksit ödeme 30 Kasım sondur, bunu da bütün esnaflarımızı bütün işverenlerimizin yapılanmaya peşin veya taksitle başvuru yapanların 30 Kasımı geçirmeden ilk taksitlerini ve peşin ödemeleri yapmalarını gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum.” MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.