Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

695 PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batman’ın Kalkınma, istihdam ve üretimde Güneydoğunun incisi olduğunu söyleyen Çalışma Ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Besim Eviz, İŞKUR olarak 100 milyona yakın bir kaynakla 695 projenin gerçekleştirildiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 10:57:47 eklenmiş

 

İŞKUR’un iş gücü piyasasında arz talep dengelerini oluşturmak için mücadele veren bir istihdam kurumu olduğunu söyleyen Çalışma Ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Besim Eviz; “İstihdam kurumlarının temel işlevi; oluşan arz talebin karşılanması noktasında nitelikli eleman yetiştirmek, istihdam etmek, işbirliği yapmak ve işsizlikle mücadele etmeyi başarmaktır. Şükürler olsun ki Batman’ da binlerce insanımıza çeşitli sektörlerde nitelik geliştirici eğitimler yaptık. İş gücü mesleki eğitimleri gerçekleştirdik.” dedi.

“MAAŞ VE GENEL SAĞLIK SİGORTA PRİMLERİNİ YATIRACAK ŞEKİLDE DESTEKLİYORUZ”

STK ve işyerleri ile tekstil, gıda, kimya ve hizmet sektörleriyle işbirliği çalışmaları yapıldığını hatırlatan İŞKUR İl Müdürü Eviz;  “Eleman ihtiyaçlarını bizden karşılamak üzere talepte bulunuyorlar. Eğer bizde nitelikli eleman var ise yönlendiriyoruz. Nitelikli elemanımız yoksa eleman yetiştirmek için mesleki eğitim projeleri gerçekleştiriyoruz. İstihdam garantili meslek eğitim projeleri, işbaşı eğitim programları dediğimiz hizmet sektöründe 3 ay, imalat sektöründe 6 ay şeklinde, maaşlarını ve genel sağlık sigorta primlerini yatıracak şekilde destekliyoruz.” dedi.

695 PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplamında 695 projenin gerçekleştirildiğini söyleyen Eviz;  “Bu yıl kasım ayı itibarı ile aktif işgücü hizmetleri dediğimiz hizmetler kapsamında 695 proje gerçekleştirildi. Bu projeden 3534 erkek, 3783 kadın yararlandı.” İfadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.