Önceki Sonraki
TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı
HÜDA PAR’DAN SAADET’E ZİYARET
ÇİFTÇİLERE HİBER DESTEKLİ TOHUM DAĞITILACAK
BEŞİRİ’DE BÖLGESEL TEKVANDO ŞAMPİYONASI
Beşiri’de Taekwondo Şampiyonası Başlıyor

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 11:21:40 eklenmiş

 

 HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet, Batman merkeze bağlı İkiztepe ve Balpınar Beldesinde seracılık faaliyetlerinde bulunan çiftçileri ziyaret etti.

Sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkarak tarlanın yolunu tutan çiftçilerle yakından ilgilenen Durmaz, alın teri dökerek helal kazanç için çalışan tarım emekçilerinin bu davranışının takdir edilmesi gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR heyetinin kendilerini ziyaret etmesine çok sevindiklerini belirten çiftçiler, bugüne kadar tarlada kendilerini hiçbir siyasi partinin ziyaret etmediğini, bu ziyaretin ise bir ilk olduğunu ifade etti.

HÜDA PAR heyetine sorun, sıkıntı ve taleplerini anlatan çiftçi Seyfettin Çavuş, seracılık yapan vatandaşlara yeteri kadar desteklerin verilmediğinden dert yandı.

“KOOPERATİF OLSAYDIK BU SIKINTILARIMIZ AZALACAKTI”

Yetkililerin ilgisizliğinden şikâyet eden çiftçi Çavuş, “Eskiden çiftçilere daha fazla değer verilirdi. Şimdi ise ciddi bir ilgisizlik söz konusudur. Bu topraklar tarıma çok elverişli topraklardır. Burada iyi ürün yetişiyor ancak kazancı çiftçiye az oluyor. Çünkü bu sene maliyetler çok yüksektir. Bir dönüm seranın kurulumu iki ya da üç katına çıktı. Gübre, mazot, elektrik bu sene çok zamlandı. O yüzden kazancımız azaldı. Oysa kooperatif olsaydık bu sıkıntılarımız azalacak ve değerimiz artacaktı.” dedi.

“İKİZTEPE İLE BALPINAR ARASINDAKİ TARLALARIN ELEKTRİK SORUNU VAR”

Seracılığın kolay bir iş olmadığına dikkat çeken çiftçi Şirin Ekici ise, “İkiztepe ile Balpınar arasında kalan tarlalarımızın elektrik sorunu var. Bu konuda bizlere yardımcı olunmasını ve yetkililerin harekete geçmesini istiyoruz. Ayrıca bakın gördüğünüz gibi buralardaki yollar da asfalt değil. En azından bu büyük yolun asfaltlanmasını istiyoruz. Önümüz kış, yağışlar başladığı zaman çamurdan dolayı çok sıkıntı çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret bitiminde açıklamalarda bulunan Durmaz, seracılık faaliyetleri yapan çiftçilerin sorunlarının çözülmesi ve çiftçilerin seslerinin yetkililer tarafından duyulması gerektiğini dile getirdi.

“ÇİFTÇİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ ERTELENMEMELİDİR”

Durmaz, “Çiftçilere yönelik ziyaretlerimiz kapsamında bugün de seracılık yapan vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Bu mevsimde marul, brokoli ve karnabahar ekimi yapıyorlar. Buralarda çalışanlar araziyi ekim için kullanmak amacı ile icar eden kişilerdir. Tarlada yanlarında oturup sorun ve taleplerini dinledik. İlgisizlikten şikâyetçidirler. Elektrik ve asfalt sorunlarının olduğunu dile getirdiler. Verilen desteklerin yetersiz olduğunu söylediler. Fidelerin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz verilmesini talep ettiler. Bizler de seslerinin duyuracağımızı söyledik. Çiftçi memleketin önemli dinamiğidir. O yüzden çiftçilerin sorunlarının çözümü ertelenmemelidir.” şeklinde konuştu.

MEHMET TAHİR AKGÜL

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Okul binası yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Park ve saha işleri yaptırılacaktır

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Bitlis'te kamu lojmanları satışa sunuldu

Basın ilan kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet adresinde yayınlanan ilana göre;

Yağ Satışında Adet Sınırlandırılması

Batman’da, ellerindeki kısıtlı yağı tüm tüketicilere ulaştırmak için sınırlı satış yöntemini kullanan kimi marketler, tüketicilerin mağdur olmaması için market raflarında yağ satışlarında sınırlama getirdi.

Un Fiyatlarının Artması Fırıncıları Tedirgin Ediyor

Un çuvalının fiyatının 270 lirayı bulduğunu belirten Batmanlı fırıncılar, ekmeğin fiyatının zamlanmaması halinde kepenk kapatmayla karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

TPIC’e ait kamyon şarampole yuvarlandı

Beşiri ilçesine bağlı Beşpınar köyü yolunda meydana gelen kazada TPIC Batman Bölge Müdürlüğüne ait kamyon şarampole yuvarlandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.