Önceki Sonraki
El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi
BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA
HİZMET-İŞ SENDİKASI BEŞİRİDE ÇIKARMA YAPTI
KÖYDES Değerlendirme Toplantısı yapıldı
BATI ENDEKSLİ EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR

“Kötü Gidişatın İzahı Yapılması İcap Ediyor”

Son dönemde ekonomide kötü bir gidişatın olduğunu belirten Batman Düşünce Ve İnanç Özgürlüğü Platformu, “Ekonomideki kötü gidişatın makul ve kuşatıcı bir şekilde izahının yapılması icap etmektedir. “ açıklamasında bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-28 13:22:54 eklenmiş

 

Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformunun Kasım ayı olağan toplantısı Evrensel Hafızlar Derneğinde yapıldı. Toplantı sonrası okunan basın açıklamasında ekonomiyle alakalı açıklamalarda bulunuldu. Yapılan açıklamada, “ Son dönemlerde ekonomi alanında TL'nin uluslararası piyasalarda değer kaybetmesi ve dolayısıyla artan hayat pahalılığı vatandaşımızın en önemli gündem maddesi olmuştur. İki yıla yaklaşan Covit-19 salgınının tüm dünyada ekonomik sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Özellikle akaryakıttaki fahiş fiyat artışı küresel düzeyde bir boyuta ulaşmıştır. Öte yandan faiz lobilerinin iştahını kabartan yüksek faizin istihdamı ve üretimim olumsuz yönde etkilediği de aşikardır. Bu bağlamda faize karşı verilen mücadelenin döviz kurlarını yukarılara doğru hareketlendirdiği de anlaşılabilir bir durumdur.” Denildi.

Açıklamanın devamında, “Ancak ekonomide ters giden, sıkıntıları büyüten, ümit ve güveni güçlü bir biçimde sarsan bir gidişatın yaşandığı kimseye sır değildir. Mevcut durumun ve gidişatın makul ve kuşatıcı bir şekilde izahının yapılması icap etmektedir. Ekonominin kötü gidişatını sözü edilen sebeplere dayandırmak ve suçu başkalarına yıkmak sorunun çözümüne vesile olamayacaktır. Bu yüzden ekonomideki göstergelerin yeniden makul bir düzeye çekilmesi için radikal adımların atılması beklenmektedir.” İfadeleri kullanıldı.

Basın açıklamasında son dönemlerde artan milliyetçiliğe de değinildi. Açıklamada, “ Son dönemlerde artan milliyetçi söylem ve bürokraside bu zihniyete sahip idarecilerin artması sadece küçük ortağa mal edilemeyecek boyutlara ulaşmıştır. Özellikle ülkemizde yaşayan Kürt nüfusun bu hususun doğurduğu politikalarla muhataplığı artmakta ve sorunun daha da derinleşmesine zemin hazırlanmaktadır. Sorunun çözümü için tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak bir dilin siyasete ve bürokrasiye hakim olması sağlanmalıdır.” İfadeleri kullanıldı.

Basın toplantısında iç ve dış gündem de değerlendirildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Geçtiğimiz günlerde İngiltere İçişleri Bakanı Hamas'ın terör örgütü ilan edileceği yönünde bir açıklama yapmıştır. Açıklama haklı Filistin davasını ve Filistin halkının meşru direnişini hedef almaktadır. İngiltere'nin bu tavrı işgalci İsrail’e desteği ve Filistin halkına yönelik düşmanca tutumun bir devamı olduğu hakikatini ortaya koymuştur. İngiltere’nin bu düşmanca tavrına karşılık Filistin davasına ve en meşru savunma hareketi olan Hamas'a desteğimizin artarak devam edeceğini kamuoyu ile paylaşmayı arzu etmekteyiz.  Platformumuzun bileşenlerinden olan ve özellikle yükseköğretim öğrencilerine barınma konusunda önemli katkıları bulunan Tügva'ya son dönemlerde kasıtlı ve haksız saldırılarda bulunulmaktadır. Mahkeme kararlarını dahi tanımayan bu saldırganlığı şiddetle protesto ediyor ve son bulmasını diliyoruz.” MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİK'TEN KAMUOYU AÇIKLAMASI

"Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 10 Mart 2022 tarihinde oy çokluğu ile aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanması sonrası Basın İlan Kurumu, AYM kararına ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına açıklamada bulundu.

İTTİHADUL ULEMA’DAN KERBELA MEAJI

Aşura günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, Kerbela hadisesinden alınacak önemli derslerin olduğunu söyledi.

El Broşürleriyle Farkındalık Eğitimi

Beşiri ilçemizde çeşitli kurumlarda çalışan, esnaf olan, serbest meslek sahibi erkeklere el broşürleri dağıtılarak “Bilgilendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimleri” verildi.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN "AŞURA GÜNÜ" MESAJI

Peygamber Sevdalıları Vakfı Beşiri Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan mesajda, insanlık tarihi boyunca sevinçle karşılanan Aşura Günü’nde Kerbela faciasının da yaşandığı hatırlatılarak bu katliamın mümin yürekleri kanatmaya devam ettiği vurgulandı.

ÇINARALTI PİKNİK ALANI İLGİ ODAĞI

Hasankeyf’e bağlı Üçyol( Dıfne) Köyünde bulunan Çınaraltı Piknik alanı su sorunu halledilebilirse görselliği ve sahip olduğu yeşil alanıyla Beyazsuya rakip olabilecek bir mekân.

BEŞİRİ YOLUNDA KORKUNÇ KAZA

Batman-Beşiri Karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu yaşanan kazada 17 tekstil işçisi yaralandı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.